Novinky

Chinaski chystajú svoje narodeninové prekvapenie

CHINASKI v roku 2013 – chystajú jediný veľký narodeninový koncert k 20. výročie vzniku kapely na štvrtok 6. februára 2014 do O2 arény v Prahe.

… prvý darček fanúšikom bude septembrové Best Of s dvoma novými hitmi! Vyjde 20. 9. 2013 u Universal Music.

Pilotný singel ku zmieňovanému septembrovému Best Of skupiny Chinaski sa volá „Stížnost“ a pochádza z pera osvedčených hitmakerov skupiny Chinaski: Františka Táborského a Michala Malátného, tentoraz za výraznej asistencie Michala Kazdy.

Jedna z najúspešnejších českých kapiel, ktorá má na svojom konte nespočetné množstvo hitov, Slávikov aj Anjelov neponechala nič na náhodu a vyzvala k spolupráci skúseného anglického producenta Grega Haver (Manic Street Preachers, Mel C, Bullet For My Valentine). Ten s nimi v štúdiu Sono nakrútil dve nové skladby, ktoré následne v Británii zmiešal Clint Murphy. Mastering prebehol v slávnom štúdiu Sterling v New Yorku. Nutné povedať, že nová symbióza sa naozaj osvedčila a Chinaski dostali veľmi svieži vietor do chrbta. Kapela natočila jednu zo svojich najdynamickejších nahrávok od čias punkového praveku, nehľadiac na nápadité aranžérske uchopenie.

„Po 10 albumoch a takmer 140 natočených a vydaných pesničkách nám spolupráca s profesionálmi z kolísky rockovej hudby z Anglicka dodala opäť chuť a nadšenie z nahrávania podobnú tomu, čo sme zažívali v našich úplných začiatkoch. Zároveň sme chceli k nášmu 20. výročiu spoločnej existencie urobiť klasickú „Chinaski pieseň“, tak dúfajme, že to naši fanúšikovia ocenia a bude sa im páčiť tak, ako sa páči nám, „uvádza gitarista a spoluautor väčšiny hitov kapely Chinaski František Táborský.

Viac informácií na www.chinaski.cz, https://www.facebook.com/chinaskipage.

Vydáva – Universal Music Czech Republic – www.umusic.com.

zdroj: Johana Turnerová

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky