NovinkyKam na koncert?

Chiki Liki Tu-A oslavujú 20-ku v plnej sile

Legendárny košický podnik Collosseum hostil vo štvrtok 1.10. oslávencov z Chiki Liki Tu-a, ktorí otvorili ich narodeninové turné v druhom najväčšom meste na Slovenku poriadnym koncertom. Byť dvadsať rokov na slovenskej alternatívnej scéne znamená veľký úspech, a aj silnú fanúšikovskú základňu. Tá východniarska neostala doma a slušne zaplnila známy klub.

V plnej zostave.
chiki liki tu-a maco tomáš paľoAk ste zažili Chiki Liki Tu-a na letných vystúpeniach či festivaloch, a mali by ste pocit, že snáď všetko ste už od nich počuli, práve toto turné vás presvedčí, že prešovskí muzikanti sú stále plní invencie a prekvapení. Prvým z mnohých bola prítomnosť ich niekdajšieho člena Tomáša Paľa. Ten si návrat na stage patrične užíva. Od nevšedných pohybových kreácií, cez humorné poznámky a vtipy, až po špecifické sóla na trombóne sa doslova svojim fanúšikom rozdával. Náboj vystúpenia sa tak dostal úplne iný level. O veselú atmosféru bolo perfektne postarané. Muzikanti nenechali nič na náhodu. Dôkladne zostavený setlist priniesol skladby z celej ich doterajšej tvorby.

Nikto im nemôže diktovať (setlist)
chiki liki tu-a margecanyHneď prvá skladba Ta toto nie je možne privolala za pár sekúnd pod pódium masu fanúšikov (zo všetkých strán) z celého klubu. Tí sa začali rozbíjať už hneď od začiatku. I keď by sa mohli zdať, že pri výročnom turné sa koncert zvrtne na pesničky na želanie, muzikanti vybrali z ich repertoáru aj skladby z prvých albumov. Pri pokuse fanúšikov zakričať si tú svoju obľúbenú, sa niektorým aj podarilo uhádnuť niektoré názvy, no chalani uviedli hneď všetko na pravú mieru vtipnou poznámkou: ,,Nám sa diktovať nedá´´. Aj počas svojej dvadsaťročnej kariéry si ako jedna z mála kapiel jasne razí vlastnú cestu slovenskou alternatívou, bez náznakov sa prispôsobovať trendom.

chiki liki tu-a martin višňovskýNotoricky známy hit Laska moja de si nesmel chýbať možno ako spomienka na obdobie, kedy sa z nenazdania stal obrovským hitom, pričom ani samotní hudobníci možno nevedia prečo. Svoje pevné miesto na scéne nedávno chalani potvrdili novým albumom Slzy tvý mámy, Šedivý a spol. Z neho sa na koncerte objavili skladby ako DPH, či Milenka. Bez známych hitov ako Kuca Paca alebo Monte Carlo, kedy ani jedna noha neostane bez pohybu, sa to nezaobišlo ani v Košiciach.

Po záverečnej skladbe Ta to som ja si poctivým, niekoľko minútovým (naozaj vytrvalým) potleskom skalní vyslúžili prídavok, aký asi nikto nečakal. Takú verziu skladby Metalisti ste ešte nezažili. Vraj sa kapela vyberá na nasledujúcich dvadsať rokov novým smerom. Ak chcete vedieť akým, nenechajte si ujsť ich vystúpenie až do úplného konca. Ešte v noci budete zaspávať s úsmevom na tvári 🙂

Šancu máte ešte v týchto mestách:

9. október – Žilina
10. október – Trenčín
16. a 17. október – Bratislava

Lístky sú stále v predpredaji TU.

SETLIST:

1. Ta toto nie je možne
2. Pstruh
3. Tak, a už ho majú
4. Dačo sa stalo
5. Laska moja de si
6. K zmiereniu s osudom
7. Ružová
8. Odborník
9. DPH
10. Kuca paca
11. Kedy ja
12. Každý má svoje
13. Kristína
14. Milenka
15. O 5 minút 12
16. Nechcem tam ísť bývať
17. Monte Carlo
18. Ta to som ja
+ Metalisti, Štrbské pleso

text: Martin Laškovský
foto: Michal Vasiľ

lubo petruška chiki liki tu-a

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky