Novinky

Chcete mať radosť? Darujte ju! 18. ročník nadačnej zbierky POMÔŽTE DEŤOM vrcholí a zúčastniť sa môžete i vy!

Pierko k pierku alebo Každá pomoc sa počíta.
V tomto roku Kurča dospieva, a ako to už v období dospievania býva, prechádza veľkými zmenami.
Napríklad nový systém prerozdeľovania vybraných peňazí zaručuje ešte rýchlejší prísun financií potrebným organizáciám, než tomu bolo doposiaľ. Pomáhajúce organizácie sa stali partnermi, svoje projekty propagujú už v priebehu kampane a darcu dopredu vie, komu konkrétne sumy poputujú a na čo budú použité. Pomôžte deťom, spoločný projekt Českej televízie a Nadácie rozvoja občianskej spoločnosti, rozdelil za 18 rokov deťom cez 202 mil. Kč.
„Novým modelom dávame organizáciám šancu v pravý moment mobilizovať potrebné pomocou sociálnych sietí svojich priaznivcov, aby ich projekty nezostali tesne pod čiarou, ktorá oddelí projekty podporené a nepodporené. Kreativite sa pri tom medze nekladú, „objasňuje Ing. Martin Fuk, predseda správnej rady Nadácie rozvoja občianskej spoločnosti.
Kurča má na zozname TOP 50 organizácií, ktoré boli vybrané na základe zaslaných žiadostí a následného verejného výberového konania. Cieľom bolo vybrať projekty organizácií, ktoré najúčinnejšie pomôžu ohrozeným a znevýhodneným deťom naprieč celou ČR. Ich presný zoznam s popisom činnosti, regiónu a výškou potrebnej sumy nájdete TU.
kniha_vizuálPoradie organizácií je stanovené podľa výsledkov hodnotenia. Kurča na svojom webe vždy zverejní konkrétny projekt, na ktorý sa aktuálne vyberá a je na zozname na prvom mieste. Akonáhle sa vyberie potrebná cieľová suma, posúva sa na prvé miesto ďalšia organizácia v poradí. Máte tak šancu rozhodnúť sa, či ten či onen projekt chcete podporiť, alebo počkáte na niektorý z tých, ktoré sú uvedené v súhrnnej tabuľke v abecednom poradí.

Kura má v rámci svojej jarnej kampane v diári zapísané niekoľko dôležitých dní a verí, že si je zaznamenáte tiež a na následujúcich akciách sa s vami stretne.

Kura v akcii:

1. apríla, 8:30–18:00 PEŘÍČKOVÝ DEN – prvý ročník jednodennej celorepublikovej zbierkovej akcie, kedy na mnohých miestach Českej republiky stretnete dobrovoľníkov predávajúcich pierkove odznaky;

akcia vyvrcholí v pražských Žlutých lázních, program bude postupne zverejňovaný na webe, ale niečo už prezradiť môžeme:  podpisovať knižku Kafe a cigárko bude patronka Maruška Doležalová, zahrajú Mixle v piksle a Lukáš Chromek s kapelou, viac TU).

16.4. 2016, 21:30–22:45 Priamy prenos benefičného večera pre Kura na ČT1.

Pierko k pierku – máme veľkú zbierku!

zdroj: Johana Turner

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky