NovinkyKam na koncert?

CHARIZMATICKÝ CHRIS CORNER ALIAS BRITSKÝ FENOMÉN IAM{X} VYSTÚPI V MARCI BRATISLAVE!

„IAM{X} je niečo ako moja verejná terapia. Je to môj spôsob, ako sa spojiť so svetom, vyliať si srdce a zároveň v rovnakej chvíli tancovať. IAM{X} je ospravedlnenie za to, že som tým, kým som. Vďaka nemu môžem prebádať všetky časti mojej osobnosti, ktoré by som inak v každodennom živote neobjavil,“ tvrdí Chris Corner alias IAM{X}. Multitalentovaný britský spevák, skladateľ, producent a multi-inštrumentalista sa predstaví so svojou novou koncertnou šou 8. marca 2016 v Bratislave!

V MMC ako doma

Frontman, srdce i mozog elektronického projektu IAM{X}, britský hudobník Chris Corner, vydal 2. októbra celosvetovo svoj v poradí šiesty štúdiový album s názvom Metanoia. Vzápätí vyrazil na The METANOIA TOUR 2015, v rámci ktorého sa predstavil koncom novembra, teda len pred pár dňami, u našich susedov v Prahe. Zdalo sa, že Bratislavu tentokrát svojrázny anglický umelec obíde. Fanúšikov však napokon včera potešil správou, že Slovensko si zaradil do koncertného diára. Svoje jediné vystúpenie na Slovensku odohrá 8. marca 2016 v bratislavskom Majestic Music Clube (MMC).

V MMC Klube sa IAM{X} nepredstaví poprvýkrát. Slovenskí fanúšikovia si tu mohli jeho koncert naposledy vychutnať v apríli 2013, kedy predstavil piaty štúdiový album The Unified Field a taktiež v máji 2011 na turné k albumu Volatile Times. Obe bratislavské šou boli beznádejne vypredané.

Insomnia inšpiráciou k vzniku albumu

„S istotou môžem povedať, že toto je najúžasnejšie turné, aké som kedy zažil. Celý tím aj nová kapela sú ultra-talentovaní a zábavní profesionáli, celkom odolní voči stresu. Publikum nám všade dáva množstvo podpory a energie, ktorá nás ženie vpred,“ opisuje Chris aktuálnu koncertnú šnúru The METANOIA TOUR 2015. Okrem známych skladieb z predošlých piatich albumov sa môžu fanúšikovia tešiť i na skladby z čerstvo vydanej štúdiovky Metanoia. Ako Chris otvorene priznáva, najnovší album sa z veľkej časti zrodil z jeho viac ako dvojročného zápasu s chronickou insomniou – problémom, ktorý takmer zničil jeho i kapelu a priniesol mu niekoľkoročnú nútenú umeleckú prestávku. Napokon dostal svoju diagnózu pod kontrolu a našiel cestu späť k svojmu kreatívnemu ja. Výsledkom je okrem novej dosky i titulný singel „Oh Cruel Darkness Embrace Me“ https://goo.gl/fbmOG7.

Aktuálna jednotka alternatívneho hudobného sveta

small_IAMX_by_Saryn_Christina_04„Bolo to spontánne a veľmi rýchle,” spomína Corner. „Keďže sme práve skúšali na turné a mali sme veľmi málo času, najskôr sme jednoducho chceli videoklip o tom, ako skúšame na turné. Ale Danny (režisér) dostal zaujímavejší nápad. Výsledok je klip, v ktorom sa snažíme zachytiť reálnu emóciu na pódiu počas koncertu IAMX. Je tam tá autentická chladná atmosféra so všetkými tými svetlami, kostýmami a „špinou“, ktorá k tomu patrí. Celé je to niečo ako katarzný release negatívnej energie,” vysvetľuje vznik videoklipu k aktuálnemu singlu „Oh Cruel Darkness Embrace Me“, ktorý mal svoju videopremiéru 11. októbra 2015. Temný pán britskej elektroniky sa vracia naozaj vo veľkom štýle. Spomínaný singel sa totiž aktuálne pýši pozíciou číslo 1 v hitparáde EAC (European Alternative Charts), ktorá vyhodnocuje výsledky európskych alternatívnych hudobných rebríčkov http://www.alt-charts.eu/. Chris Corner s projektom IAM{X} tak za svojím chrbtom nechal skladby takých legiend ako sú Dave Gahan, Moby či David Bowie (aktuálne výsledky z týždňa 14.-20.12.2015).

„Od strachu, že už nikdy nebudem hrať naživo som prešiel do návratu v plnej sile. Život s IAM{X} ma neprestáva prekvapovať v tom najlepšom zmysle slova. Tento album mi doslova otvoril celý nový „X – svet“ . The METANOIA TOUR 2015 pokračuje…“ odkazuje Chris Corner svojim fanúšikom.

Vstupenky na podujatie sú v predaji TU:

https://www.musicglue.com/iamx/events/8-mar-16-iamx-majestic-music-club/

a na webe Predpredaj.sk:

http://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/5635/iamx

Prvých 100 vstupeniek je v predaji za zvýhodnenú cenu 19 Eur. Cena ďalších vstupeniek bude 23 Eur a vstupné na mieste konania koncertu je 27 Eur.

IAM{X}

Štyridsaťjedenročný  anglický hudobník Chris Corner v minulosti pôsobil v trip-hopovej formácii Sneaker Pimps. Aktuálne boduje s elektro – rockovým projektom IAM{X}, ktorý má na konte albumy Kiss + Swallow (2004), The Alternative (2006), Kingdom of Welcome Addiction (2009), Dogmatic Infidel Comedown OK (2010), Volatile Times (2011) – prvý album IAM{X}, ktorý vyšiel aj na vinyle, The Unified Field (2012) a Metanoia (2015).

Koncerty IAM{X} sú živé koncertné vystúpenia, ktoré sám Chris označuje za ozdobu svojho projektu. Neuveriteľné, excentrické kostýmy, šokujúce efektné vizuálne projekcie, vytvorené samotným Chrisom Cornerom a výbušnosť priamo na pódiu – to všetko sú dôvody, prečo sú turné IAM{X} po celej Európe často dlhodobo vopred beznádejne vypredané.

Viac info: www.IAMXmusic.com |  www.facebook.com/IAMXOFFICIAL |   https://twitter.com/IAMX  | www.youtube.com/user/IAMX   |   http://instagram.com/IAMX   | www.facebook.com/events/1489656038010144/

zdroj: Adriána Čahojová

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky