NovinkyKam na koncert?

Česko-slovenské koncerty ABORTED, ORIGIN, EXHUMED a MIASMAL sa blížia!

Belgickí ABORTED križujú Európu so železnou pravidelnosťou, a preto nie je potrebné ich českým a slovenským fanúšikom nijako zvlášť predstavovať. Skvadra okolo posledného zakladajúceho člena Svena de Caluwé došla výrazných zmien po albume Strychnine.213, keď bola väčšina zostavy obmenená a nasledovala štvorročná pauza pred vydaním nasledujúcej nahrávky Global Flatline. Zostava sa po niekoľkoročných rendez-vous ustálila, ABORTED znova nabrúsili skalpely a píly na kosti a tento rok v apríli prišli s našlapaným albumom č. osem pod názvom The Necrotic Manifesto. ABORTED majú na svojich doskách vždy úctu k tradícii a ku koreňom, napriek tomu však z albumov priamo srší modernosť. ABORTED to prehľadné a pritom poctivé songy, v ktorých dominuje mocný ťah na bránku, blastující groove a drive, aký sa len tak nevidí.
Ako súputníkov si ABORTED pre súčasné turné vybrali ORIGIN ktoré taktiež prešli Európou krížom krážom a majú u nás pevnú fanúšikovskú základňu. Opäť netreba predstavovať sypajúcu technickú deathmetalovú demoláciu, plnú zmien, veľa rýchlych temp a behavých riffov, pravdaže absentujúce zmäknuté pasáže pre hlúpe dievčatká. Gitarista Paul Ryan má jedne z najrýchlejších prstov, čo naživo k videniu a basák Mike Flores predvádza taktiež extrémnu porciu vražednej práce. Do toho pripočítajte Johna Longstretha, jedného z najlepších bubeníkov na svete a neskutočnú zohratosť, ktorú ORIGIN za tie roky dosiahli a vyjde vám veľmi smrtiaci kokteil. ORIGIN anihilačný kúpeľ v rýchlostiach, v množstve nôt a v neuveriteľných stopkách. Vysokorýchlostné technické šialenstvo. Kapela je navyše absolútne fantastická naživo, ako ste sa iste niekoľkokrát presvedčili.Origin foto1Tretími do partie sú taktiež ostrieľaní veteráni death metalovej scény, EXHUMED z kalifornského San José. Matt Harvey, posledný zostávajúci zakladajúci člen založil kapelu v pätnástich rokoch a po väčšinu demáčov, epček a splitov so svojou partiou pohyboval prevažne v goregrindových vodách. Ovšem na debutovom albume Gore Metal sa EXHUMED podarila trysková fúzia old school death metalu, nasypaného grindcore s duchom thrashu. Sonický mlynček na mäso od tej doby ide na plné obrátky a teraz sa opäť po niekoľkých rokoch trasie na pražské publikum!

Večer odštatujú reprezentanti súčasného švédskeho oldschool MIASMAL, ktorí predstavujú jednu z najzábavnejších reinkarnácií starého ducha švédskeho death metalu. Akcia sa koná v pražskom klube Podnik (v budove KD Vltavská) v utorok 2. februára a deň potom v bratislavskom klube U Očká. Štart je naplánovaný zhodne na siedmu večer a vstup na mieste môžete kúpiť za 420, resp. Za 20 .

facebook: praha // bratislava

zdroj: Tomáš Karlík

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky