NovinkyKam na koncert?

Česká skupina IMODIUM sa rozhodla dať si pauzu Na jar 2019 odohrá posledné turné

Česká skupina Imodium sa rozhodla dať si po 18-tich rokoch svojho pôsobenia na scéne pauzu na dobu neurčitú. Na jar ešte pred tým odohrá rozlúčkové turné Jiná místa, ktoré broumovská štvorica pojme naozaj netradične. Špeciálne bude nielen svojím akustickým prevedením, ale i tým, že sa koncerty uskutočnia v netradičných priestoroch pre obmedzený počet návštevníkov.

„Všetko má svoj čas a my sme sa po viac než 17-tich rokoch hrania rozhodli, že si užijeme aj ‚iné miesta‘, než sú len pódiá, šatne, dodávka a skúšobne. Pravda, vďaka hudbe sme navštívili mnoho zaujímavých miest, od väznice až po O2 Arenu. Všetko sú to nezmazateľné zážitky a navždy v nás zostanú. Teraz si ale dáme na neurčitú dobu pauzu,“ hovorí spevák a gitarista Thom.

„Hudbu robíme zhruba od štrnástich rokov a treba povedať, že nie iba pre zábavu. Boli sme a budeme tu pre ňu, ak bude prostredníctvom nej čo povedať. V tejto chvíli sme, však povedali všetko, čo sme zatiaľ chceli. Sme vám všetkým nesmierne vďační za priazeň a podporu, ktoré ste nám dávali, a ktoré nám, pevne dúfame, zachováte. A ako sa spieva v milovanej piesni od Vypsané fixy: ‚Na rozloučenou jim zamávali‘, zamávame si štýlovo. Dovoľte nám, pozvať vás na špeciálne akustické turné Jiná místa, ktoré sa uskutoční, ako inak, na špeciálnych, iných miestach. Bude to jedna z našich posledných aktivít pred plánovanou pauzou,“ dodal Thom.

Či a kedy sa kapela vráti na koncertné pódiá, je zatiaľ neisté. Hoci ju ešte fanúšikovia budú môcť vidieť na letných festivaloch, akustické turné Jiná místa by si rozhodne nemali nechať ujsť.

IMODIUM JINÁ MÍSTA TOUR 2019

 1. 3. 2019 – Šumperk, Městská knihovna TGM
 2. 3. 2019 – Olomouc, Pevnost poznání
 3. 3. 2019 – Strakonice, Rytířský sál
 4. 3. 2019 – Brno, Káznice
 5. 3. 2019 – Lanškroun, Bývalá Mlékárna
 6. 3. 2019 – Vrchlabí, Divadelní klub
 7. 3. 2019 – Praha, Planetárium /speciální projekce/
 8. 3. 2019 – Hradec Králové, Hotel Černigov
 9. 3. 2019 – Broumov, Městské divadlo
 10. 4. 2019 – Plzeň, Moving Station
 11. 4. 2019 – Chomutov, Hřebíkárna
 12. 4. 2019 – Kladno, Hornický skanzen Mayrau

 

Redakciu mojamuzika.sk informovala Adriána Čahojová.

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky