NovinkyKam na koncert?

Česká legenda Mňága a Žďorp zahrá v Ateliéri Babylon to najlepšie z 27-ročnej tvorby!

Česká skupina Mňága a Žďorp prevalcuje 16. mája publikum v Ateliéri Babylon! Legenda z Valašského Meziříčí predstaví na bratislavskom koncerte prierez 27- ročnej tvorby aj nový album „Made in China“. Publikum sa môže tešiť na známe hity „Dutý ale free“, „Písnička pro Tebe“, „I cesta může být cíl“ aj novinky „Rodné lány“ či „Začátek a konec“. Okrem vynikajúcich muzikantských výkonov kapely „Mňága a Žďorp“ odznie na koncerte aj čínština. Tú predvedie speváčka a manželka frontmana českej skupiny Zuzana Fialová!

Stálica českej hudobnej scény Mňága a Žďorp zahrá bratislavskému publiku už 16.mája to najlepšie zo svojej tvorby. Legendárna alternatívna rocková kapely z Valašského Meziříci odpáli v Ateliéri Babylon známe hity aj nové skladby. Kapela, ktorá pôsobí na scéne takmer 30 rokov, predstaví fanúšikom nový počin s názvom „Made in China“. Nenechajte si ujsť unikátne vystúpenie kapely Mňága a Žďorp, ktorá na Slovensku rada koncertuje.

D3P_4055Na Slovensko radi chodíme a na koncert sa veľmi tešíme. Máme tu veľa kamarátov a fanúšikov, vždy je nám super. Zahráme množstvo piesní z nového albumu „Made in China“ aj výber z predošlých albumov“. S radosťou uviedol Petr Fiala, frontman kapely Mňága a Žďorp.

Publikum čaká jedinečný koncert s vynikajúcimi muzikantskými výkonmi. Fanúšikovia sa môžu tešiť na hity kapely Mňága a Žďorp ako „Dutý ale free“, „Písnička pro Tebe“, „I cesta může být cíl“ a veľa ďalších. V nových skladbách albumu „Made in China“ sa spieva dokonca po čínsky!

DSC_1196Ako stály hosť s nami vystupuje naša manažérka a moja právoplatná žena Zuzana Fialová, ktorá v nových pesničkách spieva dokonca po čínsky. Tak dúfam, že zoženieme opatrovateľku a manželka do Bratislavy dorazí.Prezradil Petr Fiala.

Legenda českej alternatívnej rockovej scény Mňága a Žďorp tvorí neuveriteľných 27 rokov. V máji 2014 vycestovala kapela na dobrodružnú cestu do Číny a nahrala dvanásty štúdiový album „Made in China“. Album vyšiel 3. novembra 2014 a obsahuje 12 nových piesní. Na bratislavskom koncerte v Ateliéri Babylon sa Mňága a Žďorp predstaví v životnej forme.

Je mi úplne jedno, koľko mám rokov. Robím stále to isté, akurát sa to snažím robiť lepšie. A viac sa starám o svoje telo. Nedávno som vydal knihu „Petr píše“, s kapelou veľa koncertujeme a pomaly už začneme pracovať na nových pesničkách.“ Uzavrel Petr Fiala, spevák a zakladajúci člen Mňága a Žďorp.

DSC_0663Mňága a Žďorp sa formovala od roku 1983, najskôr pod názvom Slepé střevo a jej členovia pôsobili aj v iných projektoch. Od roku 1987 vystupujú len pod názvom Mňága a Žďorp. V roku 1991 vydala kapela debutový album „Made in Velmez“, s ktorým sa kapela dostala do povedomia verejnosti. Odvtedy vydali alternatívni rockeri z Mňága a Žďorp 12 štúdiových albumov. Kapela hrá v zostave: Petr Fiala, akustická gitara, spev, Pavel Koudelka, bicie, spev, Martin Knor, elektrická gitara, Jaromír Mikel, elektrická gitara, Petr Nekuža, basová gitara, spev, Jiří Tibitanzl, saxofón, píšťalka, klávesy, perkusie, spev a Zuzana Fialová, spev.

Nenechajte si ujsť vynikajúci koncert v podaní nápaditej skupiny Mňága a Žďorp už 16. mája 2015 v bratislavskom Ateliéri Babylon o 20.00 hodine. Vstupenky sú dostupné prostredníctvom siete Ticketportal na http://babylonatelier.sk/program/koncert/708-mnaga-a-zdorp

zdroj: Nora Krchňáková

foto: archív Mňága a Žďorp

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky