NovinkyKam na koncert?

Černobílé turné LUCIE BÍLÉ ozvláštni aj „svetlomaliar“ Alex Dowis.

Lucie Bílá vyráža už na budúci týždeň odštartuje koncertom v Prahe svoje doteraz najväčšie turné LUCIE BÍLÁ – Černobílé turné 2013. Počas jedenástich mega koncertov navštívi   10 miest v Čechách a na Slovensku.

Jedným z hostí na turné bude aj  umelec, ktorý maľuje svetlom – ALEX DOWIS.

Talent svetlomaliara a iluzionistu Alexa Dowisa mnoho ľudí zaznamenalo v minulom ročníku sútaže Česko-Slovensko má talent. Okrem to ho sa zviditeľnil aj konfliktom s Luciou Bílou. Médiá dokonca špekulovali, že po tom, čo mu Lucie vynadala, dôjde až k súdnemu sporu. A teraz bude Alex “nespievajúcim“ hosťom najväčšej hudobnej udalosti tohto roka.

Alex, diváci vás zaregistrovali v súťaži ČSMT, kde ste zažiarili a predsa na Vás Lucie Bílá  „pekne vybehla“… ako ste to brali vtedy a ako to beriete s odstupom času?

Myslím, že je každého vec ako sa vyjadruje. Navyše to bola predovšetkým výborná hra a show pre divákov, ktorá ma dosť bavila. V prvom okamihu som situáciu vnímal dosť rozpačito, pretože právo voľby a slobodnej vôle v mojom rozhodnutí som pokladal za samozrejmosť. Navyše som nemal ani priestor svoje stanovisko vysvetliť. Samozrejme očakával som, že moje rozhodnutie vyvolá zároveň vlnu negatívnych reakcií, čo sa aj stalo. Po skončení prenosu však prišla Lucie s úprimným ospravedlnením za svoje reakcie. To ma príjemne prekvapilo a urobilo mi to radosť. Prišlo niekoľko impulzov od priateľov a fanúšikov, ktorí chceli, aby som tú situáciu riešil súdne, ale ja som túto záležitosť už považoval a stále považujem za uzavretú.

Prekvapilo vás , že si  práve vás vybrala Lucka ako jedného z hostí na  Černobílé turné?

Keď mi manažér poslal smsku s ponukou bol som prekvapený, ale na takúto ponuku sa ťažko reaguje záporne. Navyše Lucka  sa „vyhrážala“, že bezo mňa  na to turné nepôjde (smiech). Chvíľku som váhal, či “zrušiť“ takú veľkú kultúrnu akciu, ale  za to by ma  armáda fanúšikov Lucie rozniesla na kopytách. Uvedomil som si, že nemám na výber (smiech).

Čo môžu od Vás diváci v rámci turné očakávať?

Dostal som úplne voľnú ruku, čo považujem za veľký dôkaz dôvery, ktorú nemám v pláne sklamať. Na scénu sa snažím ísť maximálne pripravený, tak aby som si ja aj diváci mohli ten moment patrične vychutnať. Pokúsim sa výtvarne doplniť Luciu  v dvoch  skladbách. Jedna bude maľovanie svetlom na odlišný formát plátna, ako poznajú diváci ČSMT a myslím si, že práve toto vystúpenie má veľký potenciál vzbudiť silné emócie. Druhú budem robiť úplne odlišnou výtvarnou technikou, ktorá je ale rovnako pôsobivá ako prvý variant. Na reakciu divákov som naozaj veľmi zvedavý.

Ako dlho sa venujete svojmu umeniu a máte v tom, čo viete a robíte konkurenciu?

Kreslím a maľujem od detstva. Vždy ma to bavilo, ale moment, keď sa môj celoživotný koníček zmenil na hlavné zamestnanie, ktoré ma úspešne živí nastal pred pár rokmi. Každý deň sa niečo nové naučím a vlastne som stále v škole. V tom

aký dobrý som maliar a kreslič, mám isto silnú konkurenciu a nemusím kvôli tomu chodiť ani za hranice mojej rodnej vlasti. Čo sa týka kreslenia svetlom, tak sa ku mne zatiaľ nedostala informácia, že by niekto na Zemi momentálne kreslil oboma rukami naraz z druhej strany plátna, tak že je vidieť len pohybujúci sa zdroj svetla bez tvorcu, písal a kreslil zrkadlovo a ani, že by niekto maľoval svetlom polorealistické portréty. Ale v momente, keď si človek myslí, že je najväčší frajer, vždy sa nájde niekto, kto je väčší frajer, než on. Jeden taký frajer sa už dokonca u mňa učí, aby za mňa zaskakoval v Singapúre počas turné s Luciou. „Mládí vpřed!“ (smiech).

Kde vás ešte môžu diváci vidieť?

Pre verejnosť vystupujem len veľmi zriedka. Vzhľadom na to, že som viac ateliérový typ  a veľká väčšina zákaziek je privátnych, tak je to práve Černobílé turné, kde mám po dlhej dobe možnosť stretnúť sa s divákmi. Ďalšia podobná príležitosť by mohla prísť až pri premiére nového celovečerného kresleného filmu, na ktorom usilovne pracujeme.

Vstupenky na slovenskú časť turné – 19.10.2013 v Bratislave (Zimný štadión Ondreja Nepelu) a 21.10. 2013 Košiciach. (Steel aréna) sa už predávajú v sieti Ticketportal v cene od 15 do 50 Eur

Termíny turné :

14.10. 2013 PRAHA Tipsport Aréna

15.10.2013 PRAHA Tipsport Aréna

17.10.2013 PLZEŇ Zimní stadion

19.10.2013 BRATISLAVA Zimný štadión Ondreja Nepelu

21.10.2013 KOŠICE Steel Aréna

23.10.2013 OSTRAVA ČEZ Aréna

25.10.2013 ZLÍN  Zimní stadion Luďka Čajky

27.10.2013 BRNO Kajot Aréna

29.10.2013 PARDUBICE ČEZ Aréna

31.10.2013 LIBEREC Tipsport Aréna

03.11.2013 ČESKÉ BUDĚJOVICE Budvar Aréna

Predaj vstupeniek :

www.ticketportal.sk

Aktualizované info :

www.cernobileturne.sk

www.luciebila.com

zdroj: Rado Mešša

foto: Archiv A. Dowise a TV Prima

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky