NovinkyKam na koncert?

Černobílé turné LUCIE BÍLÉ bude naozaj výnimočné

Lucie Bílá vyráža už čoskoro na svoje doteraz najväčšie turné LUCIE BÍLÁ – Černobílé turné 2013. Na jedenástich mega koncertoch sa predstaví v 10 mestách v Čechách
a na Slovensku. V Prahe budú dva koncerty.

Lucie už niekoľko mesiacov dodržiava prísnu diétu, pitný režim a cvičí pod odborným dohľadom. Ako sama priznáva, výsledky sú viditeľné a ona sama sa cíti v pohode.

Černobílé turné bude doteraz najväčším turné a bude výnimočné v mnohých smeroch. Nielen rozsahom, nielen tým, že bude výhradne vo veľkých zimných štadiónoch, ale hlavne počtom účinkujúcich, počtom ľudí v zázemí, ale aj technickými špecialitami a novinkami:

Kamióny & doprava:

Aparatúru bude prevážať 8 kamiónov a tím cca 15 dodávok a osobných áut.

Váha aparatúry:

Celková váha techniky (ground support, pódium, svetlá, LED technológie) je cca 100 ton.

Rozmery scény:

Scénu bude tvoriť ground support s veľkosťou 28 x 16 metrov, na ktorom bude zavesená technika. Pred scénou bude mólo 8 x 3 metre zakončené druhým menším pódiom. Nad mólom budú zavesené pohyblivé kruhové konštrukcie osadené LED obrazovkami.

Pohyblivá LED stena:

Po prvýkrát na turné v ČR/SR  bude použitý špeciálny pohyblivý systém, ktorý bude osadený LED obrazovkou o rozmeroch 16 x 8 metrov s vysokým rozlíšením.

Team –  počet osôb:

80-členný technický tím bude zabezpečovať hladký priebeh každého koncertu, celkovo bude každý koncert zabezpečovať cca 250 ľudí.

Hydraulika:

Súčasťou pódia bude aj špeciálna hydraulická plošina.

Pyrotechnika:

Show budú dopĺňať aj bohaté pyrotechnické efekty, ktoré využívajú technológiu CO2 jet, černo-bílé konfety a ďalšie špeciálne efekty.

Catering:

Počas celého turné bude na štadiónoch zriadená špeciálna mobilná kuchyňa, ktorá bude variť jedlo pre účinkujúcich a technický tím.

Rozpočet Černobílého turné 2013, ktoré produkuje spol. SickArt Praha, presahuje čiastku 1 milión Eur.

Výnimočná scéna ponúkne výnimočný zážitok.

„Pôjde skutočne o veľmi výnimočné prvky a turné, preto to bude úplne iné ako to, čo diváci
u nás poznajú. S prehľadom to môžem zrovnať s najväčšími turné zahraničných hviezd,“
povedal Milan Skotálek, ktorý je autorom vizualizácie scény.

„Jsem ráda, že se mi podařilo dát dohromady skvělý tým lidí, velkých profesionálů, ty nejlepší z nejlepších, s nimiž jsem se pustila do turné, které nazývám takovou malou olympiádou. A jak zpívám ve svém novém singlu „Jsem to já“, který vznikl právě k turné, jdu tak trochu „do boje“, protože upřímně, ani já sama ještě nevím, co přesně mě čeká. Co všechno si na mě pánové Minárik a Kereš vymysleli. Jen vím, že třeba kapela bude hrát „kdesi výš“ nad jevištěm. Přeju si, aby to bylo něco výjimečného. Jsem posedlá tím, co dělám, ale tentokrát bych raději, aby to nebyla jen muzika, ale také zážitek,“ hovorí o svojom zatiaľ najväčšom turné Lucie Bílá.

Jedenásť exkluzívnych koncertov Černobílého turné 2013 ponúkne  repertoár namiešaný  z popu, rocku, šansónov a muzikálových hitov.

„Bude to směs písní z projektů – od Bídníků, přes Drákulu, Krysaře, Johanky z Arku až
po Carmen, či současnou Aidu. Zcela jistě zazní známé hity, které fanoušci znají z koncertů, rádií, televizí, či CD. Nebude chybět ani výběr krásných a výjimečných písní, ze zatím posledního zpěvaččina alba MODI, kam texty ještě před svým skonem stačil napsat textař Pavel Vrba. Ale bude tam i několik remixů a opravdu na výběru písní spolu s Lucií pracujeme a dolaďujeme. Budou tam dvě kapely a bude to opravdu v mnohém i něco, co by od Lucie třeba nikdo nečekal,“
prezradil kapelník Petr Malásek, bez ktorého si Lucie Bílá nevie predstaviť žiadny svoj koncert.

Černobílé turné 2013 má aj charitatívny rozmer.

Lucie Bílá už viac ako 10 rokov spolupracuje s Kontom BARIÉRY a preto sa rozhodla prispieť na dobrú vec. Už na začiatku príprav turné oznámila, že vlastnoručne uháčkuje srdiečka, ktoré sa budú na koncertoch predávať. Svoj sľub splnila.

„Mám uháčkovaných už 300 srdíček, bílých a černých. Jedno trvá dvacet minut až půl hodiny a háčkuju skutečně všude, především pak při cestách autem. Nerada sedím někde jen tak a ztrácím čas. Chtěla jsem, aby lidé měli taky něco, co jim mohu dát, vlastnoručně vytvořit, proto jsem ráda, že se mi daří háčkovat srdíčka a věřím, že pomůžeme těm, kteří to nejvíce potřebují,“ dodala Lucie Bílá.

PR manažérka Konta BARIÉRY Kristína Jakubcová upresnila, že spolu s Luciou vybrali dva ľudské príbehy konkrétnych ľudí – mladých dievčat, ktoré postihla nepriazeň osudu a potrebujú pomoc.

Prvou je 27 ročná slečna Martina, ktorá sa venovala tancu a choreografii. Učila tancovať deti  a dospelých. Pri nácviku akrobatického prvku si poranila chrbticu. Musela sa vzdať všetkých aktivít, dlhodobo bola v nemocnici a teraz dokončuje rehabilitáciu. Chce sa však vrátiť do života a opäť sa venovať tancu, vyučovať a najradšej by mala skupinu zdravých aj handicapovaných tanečníkov. Potrebuje vertikalizačné zariadenie na rehabilitáciu doma po prepustení z rehabilitačného ústavu. Zariadenie stojí viac než 170 tisíc českých korún. Konto BARIÉRY Martine prispeje 100 tisíc, takže akékoľvek ďalšie peniaze, ktoré získa, pomôžu.

Druhou je 26 ročná slečna Zuzana, ktorá pochádza zo Slovenska  a od roku 2009 žije v ČR.

V januári 2012 prekonala ťažkú meningokokovú sepsu, po ktorej jej museli amputovať ľavú nohu. Podstúpila aj transplantácie kože a jej pravá noha má obmedzenú pohyblivosť. Pohybuje sa na vozíku, len veľmi krátku vzdialenosť dokáže prejsť sama. Potrebuje auto so špeciálnou prevodovkou, aby mohla byť samostatnejšia. Na to jej prispelo Konto BARIÉRY. Potrebuje aj  vozík a ďalšie pomôcky…

Po oboznámení s obidvoma príbehmi sa Lucie rozhodla, že pokiaľ nebudú na pokrytie potrieb postačovať peniaze získané z predaných srdiečok, prípadne jej ďalších háčkovaných ručných prác, prispeje ona sama časťou honoráru z celého turné.

Lucie má za sebou sériu autogramiád a tlačových konferencií vo vybraných českých mestách a v Bratislave. Černobílé autogramiády si veľmi pochvaľovala. Priemerne sa Lucie  v obchodných centrách v Bratislave, Ostrave, Zlíne, Č. Budějoviciach, Plzni, Liberci a Pardubiciach podpisovala tri až štyri hodiny. Rozdala tisícky podpisových kariet, stovky singlových CD a so stovkami ľudí sa vyfotila a dostala veľké množstvo darčekov a kvetov.

„Bylo to nad mé očekávání. Byl to to úžasný týden, i když náročný, ale už teď mi chybí. Mám ráda lidi a jsem ráda s nimi. To jsou moje baterky, to je moje energie,“ poznamenala Lucie a dodala, že na mega koncerty sa veľmi teší hlavne vďaka svojmu publiku.

Vstupenky na slovenskú časť turné – 19.10.2013 v Bratislave (Zimný štadión Ondreja Nepelu) a 21.10. 2013 Košiciach. (Steel aréna) sa už predávajú v sieti Ticketportal v cene od 15 do 50 Eur.

Termíny turné :

14.10. 2013 PRAHA Tipsport Aréna

15.10.2013 PRAHA Tipsport Aréna

17.10.2013 PLZEŇ Zimní stadion

19.10.2013 BRATISLAVA Zimný štadión Ondreja Nepelu

21.10.2013 KOŠICE Steel Aréna

23.10.2013 OSTRAVA ČEZ Aréna

25.10.2013 ZLÍN  Zimní stadion Luďka Čajky

27.10.2013 BRNO Kajot Aréna

29.10.2013 PARDUBICE ČEZ Aréna

31.10.2013 LIBEREC Tipsport Aréna

03.11.2013 ČESKÉ BUDĚJOVICE Budvar Aréna

Predaj vstupeniek :

www.ticketportal.sk

Aktualizované info :

www.cernobileturne.sk

www.luciebila.com

zdroj: Rado Mešša

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky