NovinkyKam na koncert?

CELESTE BUCKINGHAM PREDSTAVUJE „LOVE IN YOUR SOUL“ – SOUNDTRACK K FILMU LÁSKA NA VLÁSKU

Talent a krása nie sú všetko. Celeste Buckingham to veľmi dobre vie a tak k nim pridáva aj pracovitosť a neoddychuje ani po náročnom období porotcovania v X Factore. Výsledkom je celá séria nových projektov, ktoré svojim fanúšikom prináša hneď v úvode jesene. Na ich čele stojí soundtrack k filmu Láska na vlásku „Love In Your Soul“, ktorý speváčka predstavuje v premiére práve dnes.

Kariéra speváčky Celeste Buckingham naberá na obrátkach a získava nové rozmery. V týchto dňoch pribúda k úspechom mladej umelkyne hneď viacero projektov. Celeste tentokrát rozšírila oblasť svojho pôsobenia o svet kinematografie. V závere letných prázdnin zažiarila vo svojom filmovom debute – predstavila sa ako učiteľka Mária v prvej zo série celovečerných snímok „Moje povstanie“ o neznámych hrdinoch z obdobia SNP. Fanúšikovia si môžu pozrieť Celestin príbeh spolu so všetkými ostatnými už aj on-line.

IMG_7056Účinkovaním v sérii „Moje povstanie“ sa Celestina filmová jeseň iba začína. Diváci si jej herecké nadanie budú môcť pozrieť i na veľkom plátne v kinách v novej slovenskej rozprávke „Láska na vlásku“. V prípade tohto filmového projektu priložila Celeste ruku k dielu hneď dvakrát – v role princeznej Beatrix a tiež skomponovaním i naspievaním originálneho soundtracku. Nový singel dostal názov „Love In Your Soul“ a speváčka ho predstavuje dovedna s emotívnym videoklipom, ktorý obsahuje i ukážky z rozprávky „Láska na vlásku“. Réžie rozprávky i videoklipu k soundtracku sa ujala režisérka Mariana Čengel – Solčanská, pre ktorú to bol iba štvrtý hudobný videoklip v jej kariére, keďže je v prvom rade režisérkou hraných filmov. Ako sa jej nakrúcalo s filmovou debutantkou? Cítila rozdiel pri práci so Celeste na „pľaci filmovom“ a na „pľaci videoklipovom“? „Počas videoklipu som pracovala so Celeste, počas filmu s princeznou. Je vždy pripravená, sústredená a disciplinovaná,“ pochvaľuje si prvú vzájomnú spoluprácu.  „Tá pieseň je dokonalá. Celeste intuitívne vystihla atmosféru nášho filmu a vytvorila skladbu, ktorá bude naveky neoddeliteľnou súčasťou  Lásky na vlásku,“ hodnotí titulnú filmovú skladbu režisérka.

IMG_7107„Skladba je reprezentáciou postavy, ktorú hrám v rozprávke, princeznej Beatrix. Trpí, pretože je osamelá, bez podpory a ďaleko od domova (jej milovaný Neapol). Princ ju nechce, no napokon sa všetko vyrieši a príbeh dostane svoj šťastný koniec. Ale viac neprezradím – dúfam, že si ho pôjdete pozrieť do kina :),“ prezrádza tajomne Celeste. Ako dodáva, pocit byť podpísaná pod soundtrackom filmu, je pre ňu celkom novou skúsenosťou. „Prvýkrát som písala pesničku nie o mojich životných skúsenostiach, ale o postave, ktorá so mnou síce má niečo spoločné, ale napriek tomu je úplne iný človek. V tej dobe ženy prežívali iné situácie. No napriek tomu sme všetky podobné – hľadáme lásku, preciťujeme smútok, sme emocionálne stvorenia. A to som sa snažila do skladby vložiť,“ vysvetľuje speváčka, ktorá je zo spolupráce s Marianou Čengel-Solčanskou nadšená. Dôkazom je jej spokojnosť s výsledkami oboch „filmovačiek“: „Marianu považujem za veľký vzor. Veľmi málo žien pracuje v šoubiznise ako šéfovia, a to sa mi na nej veľmi páči. Je sama sebou a vždy povie svoj názor, či sa to iným páči alebo nie. Keď chcela odo mňa lepší výkon počas nakrúcania, nikdy sa nehanbila, povedať mi na rovinu, že to mohlo byť lepšie. Vážim si úprimnosť, a preto mi bolo cťou s Marianou spolupracovať,“ pochvaľuje si Celeste. „Keď mi poslala hotový klip na schválenie, nemala som vôbec žiadne pripomienky – to sa stalo prvýkrát – že by som k videoklipu nemala nijaké poznámky! Som nadšená z výsledku. Je to iná Celeste. Posúvam svoje hranice a môžem len dúfať, že výsledok sa bude mojim fanúšikom a fanúšikom slovenských rozprávok páčiť,“ dúfa speváčka a jedným dychom dodáva, že už o pár dní priletí do Európy, aby novú rozprávku i soudtrack predstavila osobne, 7. októbra na slávnostnej premiére v Bratislave a 9. októbra v rámci oficiálnej kinopremiéry. Následne sa s ňou fanúšikovia budú môcť osobne stretnúť v takmer každom krajskom meste počas jej turné k filmu v prvý víkend premietania v kinách. K filmu vydáva vydavateľstvo IKAR taktiež rovnomennú knihu. Fotografie z filmu i z nakrúcania si môžu fanúšikovia pozrieť na oficiálnom Facebook profile Lásky na vlásku: http://goo.gl/EYroVo . Okrem toho čakajú Celeste v Európe i ďalšie povinnosti. Už 10. septembra oficiálne pokrstí spolu s ďalšími dvoma výnimočnými dámami projekt svojich kolegov z X Factoru Petra Bažíka, Tibora Gyurcsíka a Matěja Vávru s názvom „HANGOVER“.

Termíny a miesta kinoturné Celeste Buckingham k filmu LÁSKA NA VLÁSKU:

9. 10./ Žilina, Trenčín, Trnava

10. 10./ Prešov, Košice
11. 10./ Michalovce, Poprad,
12. 10./ Banská Bystrica, Šaľa, Nitra

Foto: Erik Eržin, Zdroj: SLAVICA, www.slavica.cz

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky