Novinky

CELESTE BUCKINGHAM: NOMINÁCIA RADIO DISNEY MUSIC AWARDS A PODPORA HUMANITÁRNYCH PRÁV ŽIEN VO SVETE

Porotkyňa X Factoru, speváčka Celeste Buckingham, má nový dôvod na radosť. Na prestížne hudobné ocenenie The Freshest – Best New Artist ju v týchto dňoch nominovalo americké Radio Disney v rámci svojho každoročného udeľovania cien Radio Disney Music Awards. Zatiaľ čo v Spojených štátoch Celeste boduje so svojím najväčším hitom „Run Run Run“ z debutového albumu, v Európe dnes predstavuje nový singel s videoklipom „I´m Not Sorry“ z druhej štúdiovej dosky „Where I Belong“:

Úvod nového roka sa pre Celeste Buckingham nesie predovšetkým v znamení úlohy porotkyne speváckej súťaže X Factor

18-ročná speváčka má za sebou nakrúcanie prvých epizód televíznej šou a v najbližších dňoch zasadne po krátkej pauze späť do svojho porotcovského kresla. V rámci nakrúcania X Factoru už stihla predviesť aj exkluzívny koncert v sprievode svojej novej kapely King Shaolin.

imns_cbUprostred februára odletela vychádzajúca spevácka hviezda na pár dní za pracovnými povinnosťami  do USA. V domovskom Nashville si užila špeciálny spoločný koncert s úspešným americkým spevákom Jasonom Derulom. Len pred pár dňami, bezprostredne pred opätovným odletom z Nashville do Európy sa speváčka dopočula výbornú správu – americké Radio Disney ju nominovalo ako laureátku na ocenenie The Freshest – Best New Artist, teda Objav roka v rámci hudobných ocenení Radio Disney Music Awards 2014. Nomináciu v kategórii Najlepší nový umelec v ankete THE 2014 RDMA samozrejme považujeme za veľký úspech Celeste v USA. Počínajúc piatkom 28. februára Radio Disney odštartovalo hlasovanie samotných fanúšikov o to, kto z nominovaných sa stane víťazom jednotlivých kategórií. Vopred ďakujeme všetkým, ktorí sa do hlasovania zapoja a podporia Celeste v kategórii The Freshest – Best New Artist . Hlasovať je možné online na  http://music.disney.com/radio-disney-music-awards/vote upresnil manažér Celeste, Lumír Mati.

Popri svojich aktuálnych povinnostiach porotkyne si stihla Celeste Buckingham odskočiť na nakrúcanie videoklipu k novému singlu „I´m Not Sorry“. Téma singlu a klipu i načasovanie jeho premiéry na prvý marcový týždeň nie je náhodné. „Táto skladba je venovaná ženám a dievčatám, ich postaveniu vo svete, znepokojením nad tým, že mnoho z nich je stále diskriminovaných, nemajú rovnaké právo na vzdelanie, zdravotnú starostlivosť, pracovné podmienky, finančnú nezávislosť, rozvoj ich talentu a potenciálu. Preto premierujeme videoklip k singlu I’m Not Sorry symbolicky pár dní pred 8. marcom, ktorý bol OSN vyhlásený za Medzinárodný deň žien.“ vysvetľuje Celeste, ktorá sa už vo veku 12 rokov zúčastnila ako najmladšia účastníčka na 52. zasadnutí OSN o humanitárnych právach žien vo svete. Americká premiéra singlu a videoklipu I’m Not Sorry sa uskutoční vo Washingtone, na konferencii poprednej medzinárodnej organizácie  CARE http://care.org/, ktorá Celeste pozvala do svojich radov, a ktorá sa venuje celosvetovému boju s chudobou  žien, obrane ich práv a postavenia vo svete.

O klipe:

Videoklip nemá konkrétny  príbeh, pesnička je však o tom, že ženy by sa nemali ospravedlňovať za to, čím sú a v niektorých krajinách sa skrátka musia,“ opisuje Celeste ústrednú ideu skladby – globálne zrovnoprávnenie žien. Ako dodáva, námet klipu skrsol v jej hlave a reálne kontúry dotvorila s pomocou mamy Zarin Buckingham. Keďže obe boli maximálne spokojné s predošlou spoluprácou s režisérom Martinom Hudákom na videoklipe „Crushin´ My Fairytale“, rozhodli sa mu zveriť i vizuál najnovšej skladby. Finálny námet teda napokon dotvorili spolu s ním.

„Myslím, že je to prvý videoklip tohto druhu na Slovensku…“ spomína na nedávne nakrúcanie režisér Martin Hudák. „Točili sme rýchlobežnou kamerou a tak sme natočili dokopy 18 hodín spomaleného materiálu, ktorý sme museli napozerať. Pre zaujímavosť, keby sme zábery použité v klipe pustili reálnou rýchlosťou, nemali by viac ako 20 sekúnd. Môžem povedať, že je to jeden z mojich najťažších videoklipov doteraz. Asi pre jeho jedinečnosť. Veľmi si vážim, že mi Celeste dala znovu dôveru. Snažil som sa nesklamať a urobiť pre ňu MY BEST,” dodáva Martin na záver.

Inšpiratívne príbehy žien účinkujúcich vo videoklipe I´m not sorry:

imns_jpJulie Pazderka

/24 rokov, modelka, študentka VŠ ekonomickej v Prahe, zakladateľka FB fóra Statočná nádej/ 

„Pri rakovine očakávate, že ohrozuje najmä deti vo forme leukémie, starších ľudí nad 60 rokov alebo ženy vo veku 40 – 50 rokov ako rakovina prsníkov. Čo ale neočakávate, je, že stretnete niekoho, kto bojuje s rakovinou vo svojich 23 rokoch. Ani ja som to nečakala,“ opisuje začiatok svojho boja mladá žena z Českej republiky s amerických koreňmi. Julie si po pol roku urologických a gynekologických problémov, vypočula od svojho lekára diagnózu: rakovina deložného čípku. O šesť  chemoterapií a dve operácie neskôr, v januári 2013, verila, že je z najhoršieho vonku. Omyl. O štyri mesiace sa objavil nový nádor. Nasledovala rádiochemoterapia (ožarovanie + „jemná“ chemoterapia) a brachyterapia (vnútorné ožarovanie).  Po druhej fáze liečby si Julie zbalila kufre a odletela na Havaj, kde neustále surfovala. „Vybíjala som si na surfe zlosť, napätie a hlavne strach,“ priznáva. Po príchode domov, v septembri 2013 dostala od lekárov vytúženú kontrolnú lekársku správu. Konečne bola zdravá. Dnes pomáha a radí ženám s podobným osudom prostredníctvom svojho fóra „Statočná nádej“: https://www.facebook.com/pages/State%C4%8Dn%C3%A1-Nad%C4%9Bje-Brave-Hope/432765170120514.  „Keď sa ohliadnem späť, čím všetkým som si prešla, mám pocit, že to bol zlý sen. Dostala som chorobu, ktorej sa boja všetci, a dodnes nad ňou vyhrávam. Ibaže s každým bojom prídu jazvy. Mám fyzické jazvy a kvôli rádioterapii mi lekári oznámili, že nemôžem mať deti. Sú to jazvy, ktoré ako každá rana zo začiatku bolia, no časom si na ne zvyknete. Nemôžete sa za ne hanbiť. Každý má nejakú jazvu. Jazvy života z vás robia silnú osobnosť/ ženu, ktorou ste dnes.“

imns_nhNikita Hammer

/9 rokov, vrcholová športovkyňa, reprezentantka SR, 15-násobná Majsterka sveta v Karate/ 

Nikita Hammer má iba 9 rokov a bojovým umeniam sa venuje necelých 5 rokov. Napriek tomu je azda najúspešnejšou reprezentantkou Slovenska v Karate. Do dnešného dňa sa totiž môže pochváliť neuveriteľnou bilanciou – doma má vystavených až 15 zlatých medailí z Majstrovstiev sveta. Súhrnne je držitelkou 31 medailí z Majstrovstiev sveta a Európy (MS: 15 zlatých, 9 strieborných a 5 bronzových, ME: 2 bronzové). Od septembra 2010 Nikita trénuje pod vedením najznámejšieho slovenského karatistu Romana Voláka vo Freestyle Karate Academy.  Počas svojich posledných MS v októbri 2013 v Taliansku Nikita štartovala až v 12tich rôznych kategóriach, z toho v 11tich sa prebojovala do finále a domov si napokon odniesla 10 medailí – 3 zlaté, 5 strieborných a 2 bronzové. „Na Nikite je najpozoruhodnejšie, že má v sebe samomotiváciu. Tento šport si intuitívne vybrala sama. Nikto ju doň nenútil a dodnes nenúti. Trénuje takmer neustále a tréningy nechce za svet vynechať ani ak je chorá. Karate je pre ňu jednoducho prioritou č. 1,“ hovorí pyšná mama malej – veľkej športovkyne, Oľga Hammer Duráková.

FOTO Z NAKRÚCANIA VIDEOKLIPU: Richard Svoboda, ZDROJ: SLAVICA, s.r.o.
FOTO ZO SAMOTNÉHO VIDEOKLIPU: Martin Hudák, OREO

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky