Novinky

CALL ME STEVE v Poľsku potvrdili zaslúžený status víťaza!

Skupina CALL ME STEVE je na Slovenskej hudobnej scéne pomerne novým zjavom hoci jej členovia určite nepatria k žiadnym hudobným nováčikom.

Behom krátkej existencie však získali nejeden úspech a ich fanúšikovská základňa sa neustále rozrastá.V roku 2013 Call me Steve reprezentovali Slovenské farby na medzinárodnom súťažnom festivale v Poľskom Rzeszowe, kde v konkurencii skupín z celej Európy obstáli na jednotku a získali pre Slovensko Grand Prix Carpathia  a 06.06. odohrali výborný koncert na tomto festivale, kde už však neúčinkovali, ako súťažiaci, ale ako jeden z hlavných hostí.Viac nám prezradil spevák Laco Rychtarik:

„Účasť na tomto festivale bola pre nás obrovskou skúsenosťou.Už na zvukových skúškach sme videli, že konkurencia je skutočne veľká a myšlienku na víťazstvo som si radšej ani nepripúšťal. Cieľ bol jediný – odprezentovať našu tvorbu aj za hranicami Slovenska a získať nové skúsenosti.Prípravu sme však rozhodne nepodcenili, cvičili sme poctivo a verím, že aj v tom bola ukrytá veľká časť nášho úspechu.Keď vyhlasovali druhé miesto, tak sme už hľadali cestu z pódia, že keď vyhlásia víťaza, tak aby sme sa na malých schodoch z pódia čo najmenej tlačili, keď budeme odchádzať.A v tom zaznelo CALL ME STEVE….v tom sa v jednom mieste stretli 4 nechápavé pohľady členov kapely a následne veľká radosť.Konkurencia bola naozaj veľká a kvalitná.O tom niet pochýb pretože tento festival má laťku nastavenú vysoko.A práve preto sme cítili v kapele potrebu predstaviť sa na tomto festivale s naozaj dobre pripraveným programom, aby sme potvrdili minuloročný výber poroty a nesklamali ich ako aj našich fanúšikov v Poľsku, ktorých je stále viac.“

28AMedzinárodný festival v Poľskom Rzeszowe nie je však jedine miesto kde Call me Steve môžme v najbližšom období vidieť.

„V priebehu posledného roka sme koncertovali viac v zahraničí, ako na Slovensku a práve preto by sme sa radi v tomto období predstavili hlavne domácemu divákovi“Hovorí manažérka  skupiny Dominika Rychtariková a dodáva: „Okrem iného sa Call me Steve predstavia 21.06. na hlavnom pódiu Prešovského Dobrého festivalu, 25.07. na hlavnom pódiu Holíčskeho Cibula Festu a 09.08. na Rock Show Vráble. Ďalšie koncertné termíny oznámime čoskoro“.

zdroj: Matúš Jaško

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky