Novinky

Bulp vydal nový energický song MAHRI

Samo Štefanec a.k.a. Bulp nedávno odprezentoval novú sólovú verziu svojej live show a taktiež oznámil, že sa vo svojej tvorbe zameria viac na klubové tanečné tracky. Tento trend sa začal prejavovať už na minuloročnom úspešnom EP Parvin a zreteľne pokračuje aj singlom Mahri, ktorý vychádza 2. decembra 2021 tradične na značke Deadred Records.

Bulp v ňom kombinuje údernú break-beatovú rytmiku s prenikavými basovými frekvenciami, silnými syntetizátorovými linkami a rytmicky posekanými vokálnymi samplami, podporujúci našlapaný „drive“ skladby. Mahri, nazvaná podobne ako predošlé single podľa ženského mena, je energickým kúskom, ktorý prezentuje produkciu Sama Štefanca v razantnejšej podobe, s rýchlejším BPM a nekompromisným prístupom.

Prvé nápady na túto vec vznikli počas jednej večernej jam session s Ivanom Ďurkechom, keď sme skúšali kombinácie zvukov syntetizátora Moog Sub 37 s rôznymi perkusívnymi samplami. Dalo by sa povedať že tento singel voľne nadväzuje na štýl produkcie, ktorý bol v skladbe Oona na poslednom Parvin EP. Menej melodický a viac živelný. Chcel som to tu ale posunúť ešte o niečo ďalej, zvlášť čo sa týka práce s basovými linkami a frekvenciami,“ hovorí o charaktere skladby Mahri samotný Bulp.

Bulp bude zastupovať slovenskú elektronickú hudbu

Bulp je producentom skladby ako aj autorom mixu, spomínaný Ivan Ďurkech spolupracoval pri tvorbe syntetizátorových sekvencií. Mixáž sa odohrala vo Wave Label Studio v Bratislave a o mastering sa postaral Tomáš Karásek z Gargle & Expel Studio v Prahe. Autorom titulnej fotografie obalu je Matúš Kaščák.

Singel vychádza 2. decembra 2021 digitálne na všetkých známych streamovacích platformách (Apple Music, Spotify, Deezer, YouTube Music atď.) a ako download na Bandcamp profile Bulp ako aj na stránkach Deadred Records. Vytvorenie nahrávky z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Bulp bude v januári 2022 zastupovať ako nominant Rádia_FM slovenskú elektronickú hudbu na najväčšom showcase-ovom festivale Eurosonic v holandskom Groningene, kde jeho oceňovaný klubový set podporí svojimi sugestívnymi vizuálmi Vlado Ďurajka a.k.a. Autumnist.

text: Natália Husárová (úprava redakcia mojamuzika.sk)
: archív Deadred Records

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky