Novinky

Bubeník Inekafe Dodo Praženec si založil vlastnú rockovú školu hry na bicie!

Pred pár dňami vznikla na Slovensku nová škola, tentokrát však veľmi špecifická, jedinečná a prvá svojho druhu v Bratislave s názvom Rock and roll drum school. Jej zakladateľom nie je nikto iný, ako jedna z najväčších rockandrollových bubeníckych kapacít aké na Slovensku, či v Českej republike máme, bubeník kapiel Inekafe a Plusminus, Dodo Praženec!

Záujem o výuku hry na bicie nástroje je od prvého dňa veľký nielen preto, že učiteľom je sám Dodo, ale aj preto, že svojim žiakom sa venuje výhradne individuálnou formou, pričom intenzitu kurzu a časový rozvrh vyučovacích hodín si žiak môže zostaviť podľa vlastného uváženia. Ak žiak nemá vlastné bicie tak to vôbec nevadí, pretože škola má k dispozícii hneď dve sady bicích nástrojov, jednu pre vyučujúceho a druhú pre žiaka. Taktiež nie je rozhodujúci vek žiaka, ten je neobmedzený, pretože nikdy nie je neskoro začať ani v prípade hry na bicie nástroje. Škola navyše preferuje uvoľnený prístup, no o to poctivejší štýl hrania, pričom jedna vyučovacia hodina trvá 50 minút a ako už bolo spomenuté, žiak si počet hodín a časový itinerár môže voliť sám dopredu podľa toho, ako mu to vyhovuje a koľko potrebuje na úspešné zvládnutie hry na bicích bez akýchkoľvek časových predpisov a nariadení zo strany školy.

Čo vlastne viedlo Doda k tomu, aby si založil a otvoril vlastnú rockovú školu hry na bicie vysvetľuje už on sám: „Nad myšlienkou vyučovať hru na bicie nástroje som sa zaoberal už zhruba pred tromi rokmi. Keďže som na to nemal dostatok času, nechal som to na neskôr a mám pocit, že teraz už nastal ten správny čas, kedy sa môžem vyučovaniu venovať naplno. Je to vec čo ma vždy bavila a tešila a keďže na Slovensku máme stále veľký dopyt po bubeníkoch, tak som sa rozhodol založiť si takúto malú školu. Je to rocková bubenícka škola.“ Sám Dodo si prvý krát sadol za bicie veľmi dávno ešte v ĽŠU a postupne naberal skúsenosti v rôznych garážových kapelách. V roku 1995 sa začal naplno venovať skupine Inekafe, s ktorou nahral štyri štúdiové albumy a vystupoval na nespočetnom množstve koncertov. Okrem nej sa v súčasnosti venuje aj kapele Plusminus. Na záver Dodo pridáva svoju chronológiu a očakávania od vzniku svojej bubeníckej školy: „Ja som sa na bicie prihlásil, keď som mal 11 rokov, čiže pred 20 rokmi. Dodnes som odohral viac ako 1000 živých koncertov, nahral viacero albumov a rád by som niekedy videl na nejakom pódiu bubeníka, ktorému som možno práve ja pomohol v hre na bicie nástroje, tak ako kedysi mne môj učiteľ. Proste len tak si postávať niekde na konci vypredaného klubu na nejakom koncerte dobrej kapely ako divák a ukázať prstom smerom na pódium, aha, toho bubeníka som kedysi učil ja bubnovať, to by bola pre mňa taká príjemná satisfakcia… :)“ Viac informácií o Dodovej rockovej škole hry na bicie, pre záujemcov aj kontakt  na túto školu je možné nájsť priamo na stránke školy www.drumschool.sk, ako aj na týchto troch krátkych videách:

Rock and roll drum school promo:

Rock and roll drumschool Freestyle 1:

Rock and roll drumschool Freestyle 2:

zdroj: Roman Fecko
foto: súkromný archív Dodo Praženec

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky