Novinky

BRITSKÁ HUDOBNÁ SENZÁCIA BLACK MIDI SA PREDSTAVÍ V BRATISLAVE

Black midi sa na britskej undergroundovej scéne objavili pred rokom a ihneď si vyslúžili označenie “indie rocková kapela budúcnosti”. Žánrovo neľahko definovateľná londýnska štvorica spôsobila v hudobných kruhoch ošiaľa vypredala všetky koncerty už počas prvého turné. Aktuálne vydali debutový album a mieria opäť do klubov, zastávku si v októbri prvýkrát spravia aj v Bratislave.

Britskej indie rockovej scéne sa v poslednom období začínalo zívať z obrovského množstva priemerných kapiel, keď sa ako záchrana z čista jasna zhruba pred rokom objavili black midi. „Najlepšia nová kapela, o ktorej nikto nič nevie,” napísal hudobný magazín NME. Ich prítomnosť v online priestore či na sociálnych sieťach bola totiž minimálna. Záhadná kapela mala na konte sotva pár oficiálne vydaných singlov, napriek tomu už počas prvého turné vypredávali jeden európsky klub za druhým. Ich prvý oficiálne vydaný singel ‘bmbmbm’ potreboval dotlač už týždeň po vydaní, prvý náklad 300 kusov sa rozobral okamžite. Definitívne na seba black midi obrátili pozornosť záznamom ohromujúcej live session z festivalu Iceland Airwaves, ktorú zachytila legendárna americká rozhlasová stanica KEXP.

Aktuálne pod značkou Rough Trade Records vydali debutový album Schlagenheim, ktorým potvrdili prognózy najinovatívnejšej britskej gitarovej kapely a tiež zmarili snahy novinárov o akúkoľvek žánrovú klasifikáciu. Surové gitary, piskot, elektronika, v súčasnej hudbe obľúbené dekonštrukcie, toto všetko tak ostré a priame, že navodí pocit post-punku či hardcoru. Progresívna tvorba a mladícka ľahostajnosť, ktorá pôsobí rebelsky no svojim spôsobom aj intelektuálne. Ak britská hudobná scéna túžila po výraznom zjave, black midi túto úlohu nielen splnili, ale latku nastavili ešte vyššie.

Senzáciu britskej undergroundovej scény máte možnosť tento rok vidieť aj na Slovensku. Predstavia sa 3.10.2019 v bratislavskom klube Fuga. Koncert black midi je spoluprácou organizátorov zo značiek Suprasonic a Real Something, ktorí stoja za dramaturgiou festivalu a konferencie Sharpe. Vstupenky je možné zakúpiť v predpredaji v sieti Tootoot za cenu 10€, na mieste v deň koncertu bude cena lístka 13€.

VIAC INFO:

Facebook event: https://www.facebook.com/events/840691672953301/

Predpredaj vstupeniek: http://bit.ly/BlackMidiBratislava I

Redakciu mojamuzika.sk informovala: Zuzana Mráziková

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky