NovinkyKam na koncert?

Bratislavu rozozneje temné syntezátorové retro Perturbatora

Hudba Jamesa Kenta by skvele pasovala do filmov jako Terminátor, RoboCop alebo Total Recall. Umelec tvoriaci pod pseudonymom Perturbator je právom považovaný za nekorunovaného kráľa súčasnej retro vlny syntezátorov. V marci privezie svoju temnú 80s synth music do Bratislavy, aby predstavil novú dosku The Uncanny Valley (2016).

Mladý Kent má korene v blackmetale, najväčšiu tvorivú slobodu ale našiel v syntezátoroch. Svoju obľubu v temnej hudbe zmiešal s vášňou pre syntezátory, predovšetkým s obdivom k Johnovi Carpentrovi alebo Bradovi Fiedelovi (Terminátor 1 a 2). Tak sa zrodil Perturbator, ktorý od roku 2012 tvorí údernú synth music s patrným retro nádychom 80. rokov a inšpiráciou v béčkových filmoch.

Perturbator_BratislavaZa relatívne krátke pôsobenie si Perturbator vybudoval na scéne silnú pozíciu. Vzhľadom k jeho hudobným koreňom je logické, že najväčšiu odezvu má v metalovom undergrounde. Práve preto sa často objavuje na metalových akciách. Nadšené ovácie pozbieral minulý rok na festivale Brutal Assault, kedy v „najzábavnejším sete festivalu“ (MarastMusic.com) predviedol „skvelú retro elektroniku z časov osmibitových a DOSových hier“ (Fobiazine.net).

Na turné si Perturbator berie štýlovo spriaznených kolegov – Dan Terminus z Francúzska a Gost z Fínska. Vstupenky na koncert sú k dispozícii v bežných predpredajných sieťach, viac informácií nájdete na webe usporiadateľskej agentúry www.obscure.cz.

FB event Bratislavy: https://www.facebook.com/events/146244822403662/

Ďalšie súvisiace linky:

https://www.facebook.com/Perturbator/

https://www.facebook.com/DanTerminusMusic/

https://www.facebook.com/gost1980s/

www.obscure.cz

Perturbator (Francúzsko), Dan Terminus (Francúzsko), Gost (Fínsko)

24.3. 2016 od 20:00

Randal, Bratislava

zdroj: Radek Pavlovič

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky