NovinkyKam na koncert?

Boj proti rakovine podporia v Smoleniciach aj slovenskí hudobníci

Už po 8. krát sa pod Smolenickým zámkom uskutoční charitatívne podujatie Na kolesách proti rakovine. Program sa začína v nedeľu 24. augusta o 13:30 symbolickou jazdou na akomkoľvek nemotorovom kolieskovom prostriedku. Od 14:00 sa môžete tešiť na bubenícku show v podaní skupiny Campana Batucada.

Bez nároku na honorár prídu ďalej návštevníkov pobaviť Horkýže Slíže, Vidiek, Martin Harich, Fragile, KALI, Fuera Fondo, Adam Ďurica, Ewelin a iný. Tradíciou je samozrejme aj bohatý sprievodný program ktorý zaujme deti ale určite aj dospelých.

Na kolesách proti rakovine je športovo-kultúrno-vzdelávací projekt, ktorý na Slovensku prebieha už od roku 2003. Zakladateľom kampane je bývalý paralympionik, víťaz paralympijských hier Sydney 2000 v dráhovej cyklistike Radovan Kaufman. Pri zrode kampane v roku 2003 Radovan intenzívne pomáhal, avšak ešte počas nej prehral svoj boj s rakovinou a vo veku 25 rokov zomrel. Kampaň sa stala významným projektom Slovenského paralympijského výboru, ktorý ako hlavný organizátor prijal myšlienku zbierky finančných darov na prístroje v boji proti rakovine. Okrem zbierania finančných prostriedkov je cieľom kampane taktiež i robiť širokú osvetu a vyzdvihnúť športovú stránku celého projektu. Jej podstatou je totiž prejsť stanovenú symbolickú trasu na nemotorovom kolieskovom prostriedku, alebo zapojenie sa do pohybových aktivít, čím účastníci prispievajú aktívnou formou k boju proti rakovine.

Vstup na podujatie je voľný. Súčasťou akcie bude aj finančná zbierka na prístroj Tissue Microarayer, slúžiaci na výskum a prevenciu pre Nadáciu Výskum rakoviny.

Viac informácii: www.facebook.com/NaKolesachSmolenice
Udalosť: www.facebook.com/events/343457052472739

Zdroj: Lukáš Arpáš

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky