NovinkyKam na koncert?

Bobby McFerrin: Bratislava, teš sa! Moja šou bude jedinečná!

Zabudnite na všetko, čo ste doteraz počuli! V Bratislave predvediem jedinečnú improvizovanú šou. Odkazuje fanúšikom slávny Bobby McFerrin, ktorý po rokoch opäť navštívi slovenskú metropolu. Vynikajúci džezman plánuje ohúriť publikum svojim štvoroktávovým hlasom. Keďže jeho vystúpenia sú vždy neopakovateľným zážitkom, ani sám si zatiaľ nie je istý, čo slovenské publikum uvidí. O svojom talente famózny hudobník hovorí ako o dare od Boha a hlas mu podľa jeho slov chráni príroda. Jediným cieľom Bobbyho McFerrina je robiť poslucháčom radosť a tak aj v Bratislave vydá zo seba maximum. Nenechajte si ujsť fantastický koncert, ktorý bude 15. júna v Starej tržnici!

Famózny černošský spevák Bobby McFerrin chystá pre slovenské publikum neopakovateľnú šou. V Bratislave vystúpi po dlhých rokoch a tak nechce fanúšikov sklamať.

„Je mi celkom jedno, či spievam pre jedného fanúšika alebo pre dav. Vždy sa snažím dostať so seba maximum, Mojim jediným cieľom totiž je robiť ľuďom radosť. Vždy a rád na koncertoch experimentujem a tak to aj tentoraz bude o improvizácii. Máme samozrejme, základné mantinely dané, ale nik z nás nevie, ako sa nálada na koncerte vyvinie. Podľa toho ako bude reagovať publikum, bude vyzerať aj môj koncert. Vždy sa snažím byť originálny, aby mali ľudia dôvod na môj koncert prísť,“ vraví vynikajúci Bobby McFerrin.

Svetoznámy nositeľ niekoľkých ocenení Grammy má talent v génoch. Jeho otec bol prvým černošským spevákom v prestížnej Metropolitnej opere v New Yorku.

„Môj otec bol sólistom. Mňa dlho bavil najmä džez, ale neskôr som sa zamiloval aj do vážnej hudby. Študoval som dirigovanie u Leonarda Bernsteina, no necítim sa ako skutočný dirigent. Je to len moje hobby. Jeden z najkrajších zážitkov bol, ako som pred tromi rokmi dirigoval Českú filharmóniu na námestí v Prahe. Také niečo by som si rád niekedy vyskúšal aj u vás. Stále sa však najviac venujem sólovému spievaniu. Mimochodom, talent sa v našej rodine skutočne dedí, môj syn je tiež úspešný hudobník, venuje sa hip-hopu,dodáva Bobby McFerrin. 

Autor hitu „Don’t Worry, Be Happy“ vie famózne narábať so svojim 4-oktávovým hlasom.

“Mám talent od Boha a som zaň veľmi vďačný. Našťastie si môj hlas nevyžaduje nejakú extra starostlivosť. Chráni mi ho príroda sama,uzatvára trochu tajomne Bobby McFerrin.

Slávny umelec je hviezdou na hudobnom nebi vyše 30 rokov. Počas tohto obdobia získal 10 cien Grammy, prvú z nich už v roku 1985 za pieseň „Another Night in Tunisia“. 66-ročný umelec stále aktívne vystupuje a ohuruje publikum po celom svete. Jeho úžasný koncert si môže vychutnať aj slovenské publikum. Vystúpi v Starej tržnici v Bratislave 15. júna 2016. Lístky si môžete kúpiť prostredníctvom siete Ticketportal na https://www.ticketportal.sk/event.aspx?id=21683

zdroj: Nora Krchňáková

foto: Mania Promotion

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky