Novinky

Belgický Hooverphonic vystúpi na Slovensku s novou speváčkou a novým albumom!

Po dlhých 11 rokoch sa hudobní fajnšmekri opäť dočkali. Belgická formácia Hooverphonic opäť mieri na Slovensko, tentoraz však v novej zostave. K chalanom pribudla 18-ročná víťazka The Voice Of Flanders 2018 Luka Cruysberghs.

Bratislavský koncert je súčasťou európskeho turné kapely, na ktorom predstaví nový album „Looking For Stars“. Ako predkapela zahrá minuloročný víťaz Radio Head Awards, slovenská skupina Don’t Trust Butterflies. Koncert plný skvelej muziky bude v Ateliéri Babylon 15-ho októbra.

Baywatch, či Sex v meste. Hudba belgickej formácie Hooverphonic sa preslávila po celom svete aj vďaka týmto seriálom. Hity ako Eden, 2Wicky,   Mad About You alebo BadaBoum sú perlami ich hudobnej produkcie. Skupina už niekoľkokrát na Slovensku vstupovala, naposledy však pred 11 rokmi. Hlavné kreatívne duo kapely, basák a producent Alex Callier a gitarista Raymond Geerts, tentoraz nahralo nový album s novou speváčkou.

Mladá osemnásťročná Luka Cruysberghs je u nás známa, vyhrala totiž talentovú súťaž The Voice Of Flanders 2018. Darí sa nám s ňou napĺňať našu osobnú víziu, ktorou je tvorba svetovej „retro futuristickej“ muziky. Sme zvedaví, ako na to zareaguje slovenské publikum. Na koncerty u vás si spomíname len v tom najlepšom. U nás v Belgicku sú totiž ľudia oveľa viac rezervovaní, nálada na koncerte sa zvykne dostávať do varu až pri poslednej skladbe. U vás to bolo hneď od začiatku skvelé. Verím, že to tak bude aj tentoraz,“ vraví Alex Callier.

Hooverphonic, ktorý z pôvodného trip hopu prešli postupom času i do žánru dream popu, indie a alternatívy, sú na scéne od roku 1995.

Ich nová nahrávka je štýlovo a náladovo veľmi rôznorodá, vraj sa prispôsobujú modernému poslucháčovi dnešnej doby. Tešíme sa, že sa v rámci európskeho turné zastavia aj v Bratislave a ešte viac sa tešíme, že sme im vybrali skvelého predskokana. Myslíme si, že kapela Don’t Trust Butterflies dokonale rozprúdi atmosféru,“ dodáva Marián Hotový zo spoločnosti Czechoslovak Music Factory.

Tento výnimočný koncert bude v Ateliéri Babylon v Bratislave 15-ho októbra. Lístky sa predávajú v sieti Ticketportal (https://www.ticketportal.sk/event/Hooverphonic).

Redakciu mojamuzika.sk informovala: Eva Sládková

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky