Novinky

Barbora Poláková sa vnára do snehu v novom klipe Sami dva

Po medzinárodnom úspechu v podobe zaradenia kampane ku klipu 2-8-5 medzi päťdesiat celosvetovo najlepších marketingových počinov minulého roka podľa Music Ally, (medzinárodná platforma pre odborníkov z oblasti showbusinessu) sa Barbora Poláková dočkala ďalšieho uznania aj doma. Aktuálne ju hrejú tri nominácie na Ceny Anděl 2018, v kategóriách Album roka za jej minuloročný počin ZE.MĚ, Videoklip roka za spomínaný živo vysielaný 2-8-5, a nominovaná je tiež ako Sólová interpretka roka. Nominácie hrejú možno o to viac, že pri natáčaní nového klipu ku skladbe Sami dva poriadne premrzla.

Hrejú ju tri nominácie na Ceny Anděl

Klipová novinka, ktorú Poláková režírovala opäť s Jiřím Zemanom, vznikla počas dvoch dní na asi najemotívnejšiu pieseň z minuloročnej albumovej novinky. „Sami dva je pieseň o nádeji, o samote, o slobode, o smútku i o sile, a bolo celkom ťažké vyvážiť správnu mieru pátosu, ktorá k takej piesni so sláčikovým orchestrom patrí. Snažiť sa zhadzovať tú pravú mieru by viedlo zlým smerom, ale podporovať ju by zase mohlo zároveň vyznieť cez mieru,“ zamýšla sa rešpektovaná speváčka a herečka, a priznáva, že sa klip točil na dvakrát: „Najskôr sme vlani na konci roka natočili prvú verziu v štúdiu, ale stále som cítila, že to nie je to pravé, a aj keď sme do toho dali veľa energie, nechcela som pustiť von niečo, s čím by som nebola spokojná. Keď som neskôr v januári odcestovala do hôr, naraz mi to došlo, že tam je to ono…“

Práve husto zasnežené hory sa ukázali ako najlepšie miesto pre nakrúcanie. Pre celý štáb, ktorý okrem Polákovej a Zemana tvoril ešte kamareman Tomáš Moravec a dronár Jakub Marděšič, bolo toto prostredie tiež veľkou výzvou. „Bola to trošku chôdza po tenkom ľade alebo skôr v hlbokom snehu len v tielku a nohavičkách…A nebol to práve krátky záber. Navyše okolo mňa nesmel nikto byť, pretože by to bolo z dronu vidieť. Bol to naozaj zážitok. Potom som sa obliekla, chvíľku behala a neochorela som. Bolo mi úplne dobre, len som vyzerala, ako keby som sa zozadu spálila od slniečka a zostalo mi neopálené iba to tielko,“ smeje sa laureátka troch cien Anděl.

Poláková dokonca môže svoju zbierku okrídlených sošiek už čoskoro rozšíriť, keďže má vďaka albumu ZE.MĚ hneď tri želiezka v ohni. „Mám obrovskú radosť zo všetkých troch nominácií. Každá pre mňa znamená niečo iné a každú si veľmi vážim. Taktiež som rada, že to je teraz, keď prebehla reforma v systéme hlasovania. Klip je pre mňa mesiac príprav a kopec energie nás všetkých, za nomináciou na sólovú interpretku roka zasa vidím všetky naše odohrané koncerty a album roka, to je úplny vesmír! Byť nominovaná s Lucie a Monkey Business je asi nad rámec toho, čo som si kedy představovala,“ vyznáva sa jedna z najpopulárnejších českých speváčok, ktorá sa na jeseň tohto roka chystá pokoriť pražské Fórum Karlín:

BARBORA POLÁKOVÁ TOUR 2019
04.10. 2019 – Zábřeh
05.10. 2019 – Opava
09.10. 2019 – Pardubice
11.10. 2019 – Olomouc
12.10. 2019 – Ostrava
19.10. 2019 – Strakonice
20.10. 2019 – Plzeň
26.10. 2019 – Forum Karlín
01.11. 2019 – Jihlava
02.11. 2019 – Brno
08.11. 2019 – Litomyšl
09.11. 2019 – Litomyšl
16.11. 2019 – Jablonec

Redakciu mojamuzika.sk informovala: Adriána Čahojová

 

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky