NovinkyKam na koncert?

BARBORA POLÁKOVÁ predstavila nový klip Generace

Laureátka dvoch cien Anděl (Objav a Pieseň roka) Barbora Poláková má vonku nový, v poradí druhý klip k svojmu minuloročnému debutu, ktorý ešte stále patrí medzi najpredávanejšie albumy v rebríčku Bontonland IFPI. Voľba padla na úvodnú pieseň Generace a podobne ako v prípade úspešného videoklipu Nafrněná (aktuálne viac ako 15 miliónov vzhliadnutí), v ktorom môžete vidieť nejednu známu tvár, rovnako ako aj veľa „generačného“ humoru. Klip je navyše iba prvou časťou unikátneho konceptu, v rámci ktorého sa jeho ďalších piatich verzií zhostí päť strihačov rôznych generácií!

„Natočili sme takmer sedem hodín materiálu a bolo nám veľmi ľúto ho vyhodiť. Niekoľkokrát sa stalo, že výstup jedného alebo dvoch ľudí bol tak vtipný alebo zaujímavý a presný, že by vystačil na celý klip. Na túto myšlienku potom skvele nadviazal koncept rôznych generácií strihačov. Veľmi sa teším na to, ako totožný materiál spracujú rôzne oči, rôzne povahy, rôzne skúsenosti jednotlivých strihačov,“ vysvetľuje Barbora Poláková originálnu myšlienku, ktorá nemá v dejinách českého videoklipu obdobu.

Sama Poláková, ktorá je autorkou námetu a spoločne s Terezou Kopáčovou klip aj režírovala, reprezentuje generáciu tridsiatnikov. Kto bude zastupovať ďalšie generácie, teda dvadsiatnikov, štyridsiatnikov, päťdesiatnikov, šesťdesiatnikov a sedemdesiatnikov, ostáva nateraz v tajnosti. No už teraz je isté, že vzhľadom na množstvo natočeného materiálu pôjde zakaždým o úplne nový klip.

„Ponúkal sa jednoduchý variant zostrihať ešte jednu verziu klipu. Od nej sme sa v diskusii postupne dostali k myšlienke, ktorá sa zdala byť veľmi ambiciózna, a nakoniec vznikol nápad, ktorý prvotnú ľútosť nad nevyužitým materiálom pretavil do nosnej a originálnej myšlienky. Totiž posunúť prístup k spracovaniu natočeného materiálu k jedinečnému konceptu,“ dodáva Lukáš Skalník – Executive Producer Nomad Films Prague.

Pôvodný materiál, z ktorého budú strihači vychádzať, sa natáčal na sklonku mája na Plaveckém stadionu v Podolí a na Velodromu Třebešín, a jeho protagonistami sú okrem Polákové napríklad Marie Štípková, Ivan Lupták, Tomáš Měcháček, Václav Jiráček, Markéta Stehlíková či členovia Barbořiny kapely a celý rad ďalších.

Na pieseň sa môžeme tešiť aj v živom prevedení, a to na niektorom z pripravovaných festivalových vystúpení, medzi ktorými nebude chýbať ani pražský Metronome Festival, Colours of Ostrava, Benátská noc alebo Open air festival na Okoři. Na jeseň, kedy sa dočkáme postupného uvedenia ďalších verzií videoklipu, je potom naplánované klubové turné.

Festivalové vystúpenia Barbory Polákové

25.6., Praha – Metronome festival

2.7., Hejnice – Městské slavnosti

15.7., Mlékojedy – Beach park

16.7., ValMez – Gulášfest

17.7. ,Hranice na Moravě – Grill fest

17.7., Ostrava – Colours of Ostrava

22.7., Horšovský týn – Městské slavnosti

23.7., Kolín – Beatfest

30.7., Liberec – Benátská noc

3.8., Olomouc – Horní náměstí

6.8., Hodonín – Svatovavřinecké slavnosti

13.8., Sušice – Šumava Rocks

20.8., Okoř – Open air festival

27.8., Brno – Mariánské léto

3.9., Kladno – Městské slavnosti

9.9., Zábřeh – Hudební festival

10.9., Liberec – Manhattan 2016

17.9., Znojmo – Vinobraní

28.9., Litvínov – Městské slavnosti

1.10., Plzeň – Pilsnerfest

Zdroj foto: SOUL FOR SHOW / SUPRAPHON 2016

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky