Novinky

Barbora Poláková – český hudobný objav: Predstavuje nový, hviezdami obsadený klip Nafrněná

Vtip, nadhľad, irónia, perfektná produkcia a hviezdne herecké obsadenie – tak možno opísať nový videoklip herečky a speváčky Barbory Polákové k piesni Nafrněná. Video predznamenáva jej sólový debut, ktorý produkuje Jan P. Muchow a vyjde už túto jeseň.

„Museli sme vytvoriť presný natáčací plán, ktorý nemohol byť porušený ani o desať minút. Niektoré kamarátky totiž prišli v natáčací deň iba na dve hodiny. V prípade klasického natáčania by to zrejme skĺbiť nešlo,“ komentuje Poláková vznik videoklipu, v ktorom si zahral až neuveriteľný počet popredných domácich herečiek a hercov, ale napríklad aj producent albumu Jan P. Muchow. „Finálnu podobu scenára sme dali dokopy s Terezou Kopáčovou. Ale námet, ako i pôvodná vízia večierku, je Tomáše Měcháčka. Ten už mal však neskôr dosť svojej práce, príbehovo a ideovo som to všetko dotiahla počas dlhých debát s väčšinou z hercov a Terezou,“ vysvetľuje Barbora celú genézu spomínaného videoklipu.

Samotné nakrúcanie prebiehalo v júni v Prahe a podieľal sa na ňom rovnaký tím, ktorý je podpísaný aj pod populárnym videoklipom k piesni Kráva. „Prišlo mi logické obvolať všetkých zainteresovaných, keďže si ich vážim a ich prácu mám rada,“ dodáva populárna herečka a speváčka. Zároveň však upozorňuje, že „hoci je Nafrněná pilotným singlom z pripravovaného autorského debutu, dosť sa vymyká celému albumu. Jeho nálada je predsa len viac melancholická …“.

Ani to nič nemení na skutočnosti, že singel, ktorý textom i obrazom chytro ironizuje (nielen) v umeleckej brandži všadeprítomné klebety, pretvárku a predsudky, je tiež veľmi silným a pôsobivým dielom. Dielom, ktoré predstavuje Barboru Polákovú ako výbornú autorku a naznačuje, že jej sólový debut by sa už čoskoro mohol stať čiernym koňom českej hudobnej jesene.

Zdroj foto: SOUL FOR SHOW / SUPRAPHON 2015

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky