Novinky

Barbora Poláková boduje naživo aj v hudobných anketách

Získala Zlatú dosku Supraphonu, titul Domáca speváčka roka v cenách rádia Evropa 2 a má tri nominácie na ceny Anděl

Vlaňajší debut Barbory Polákové poriadne rozvíril hladiny českej hudobnej scény, a to už krátko po svojom vydaní. Populárna speváčka a herečka zaň bola na prvom z troch vypredaných krstov v pražskej Malostranskej besede ocenená v stredu 2. marca Zlatou doskou vydavateľstva Supraphon, v hlasovaní poslucháčov rádia Evropa 2 zas zvíťazila v kategórii Domáca speváčka, a k tomu získala tri nominácie v Cenách Anděl a rovnaký počet nominácií v Hudobných cenách Žebřík. A čo je najdôležitejšie – svoje umenie potvrdzuje i naživo!

Asi nikto z tých troch stoviek ľudí, ktorí pred pár dňami navštívili krst platne Barbory Polákové v pražskej Malostranskej besede, neodchádzal sklamaný. Nebol na to dôvod. V žiadnom prípade nešlo iba o hereckú benefíciu, ale o poriadny koncert s presvedčivou speváčkou a skvele zohranou kapelou,“ napísal napríklad Václav Hnátek z iDnes.cz vo svojej reportáži z prvého krstu, ktorý od neho získal skvelých 85%.

Foto_www.klapper.cz_2Aj toto hodnotenie potvrdzuje Polákovej slová v jednom z mnohých rozhovorov, v ktorom tvrdí: Muzika je pre mňa radosť, šťastie a energia. To, že všetko spomínané dostáva vrchovatou mierou späť, dokazuje nielen vrelé prijatie jej vôbec prvých samostatných koncertov či víťazstvo v jednej z kategórií cien rádia Evropa 2, ale tiež spomínaná Zlatá platňa Supraphonu za predaj debutu i popularita hitového videoklipu Nafrněná. Ten má aktuálne viac ako 11 miliónov pozretí a podľa oficiálnych štatistík jeho sledovaním Barbořini fanúšikovia strávili viac ako 62 rokov (!). Niet sa čo čudovať, že spoločne so zlatou platňou si Barbora v Malostranskej besede spolu s tvorcami jedného z najúspešnejších českých videoklipov v ostatnom čase prevzala z rúk zástupcov Supraphonu aj ocenenie za „Miliónové video“.

Pomyselný koncertný hetrik z Malostranskej besedy, ktorý Poláková skompletizovala v piatok 4. marca, sa teda zdá byť veľmi nádejným prísľubom pre budúce dianie. Svedčia o tom slová Jana Mareše z iReport.cz, ktorý koncertu udelil absolútne hodnotenie a okrem iného napísal: „Barbora nastúpila na scénu s tým najväčším nasadením, hoci už na prvý pohľad bolo vidieť, že zároveň i s tou najväčšou pokorou a nervozitou. Pohojdávajúce sa lampy nad obecenstvom blikali, rovnako ako aj jej oči, nefalšovanou radosťou. Barbora Poláková podala osobitý výkon. Pôsobila pokorne, komunikovala a bavila sa s publikom. Skrátka si to užívala a fanúšikovia tiež. Návštevníci ďalších koncertov sa tak majú určite na čo tešiť. „

Zdroj: SOUL FOR SHOW / SUPRAPHON 2016

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky