NovinkyKam na koncert?

Back2Love odohrajú veľkolepú housovú fiestu na Sigorde. Headlinerom Da Sunlounge

Obľúbená housová dvojica Back2Love z Prešova pozvala na ďalšie open air podujatie aktuálnu hviezdu z Británie Da Sunlounge, českú úderku house music Lumiera a Lucasa Hulana aj koncertných hudobníkov Mira Szirmaia a Mária Gapu Garberu, ktorí budú naživo improvizovať do setov účinkujúcich dídžejov. Sobotňajšia fiesta Back2Love potrvá na Sigorde neuveriteľných trinásť hodín.

„Som stále verný svojmu zvuku a pri tom mi záleží na tom, aby moje skladby zneli súčasne. Pripravil som si na tento rok niekoľko remixov svojich starších vecí, ktoré znejú zvukom roku 2013. Na Slovensku som hral pred dvoma rokmi, odvtedy pozorne sledujem Overhaula a Gurryho z Back2Love. Páči sa mi ako pripravujú svoje eventy. Aj preto ich chcem prekvapiť niečím špeciálnym. Treba si to prísť užiť,“ pozýva hviezda tohtoročnej fiesty Da Sunlounge. Dohodnúť producentskú hviezdu formátu Da Sunlounge nie je jednoduché, ale vďaka trojročnej spolupráci Praha – Prešov sa opäť jedná o podujatie, ktoré láka nielen fanúšikov real house music, ale aj samotných účinkujúcich. „Veľmi sa teším na Sigord. Už podľa ľudí, ktorí tam tento rok vystúpia môžem potvrdiť, že pôjde o veľmi príjemnú akciu. Všetkých dídžejov poznám aj osobne. Sme dlhoroční kamaráti a preto viem, že o zábavu bude postarané,“ pozýva ďalší headliner Lumiere.


Back2Love uznávajú aj v New Yorku

Overhaul & Gurry

 Významným spojením bude na tohtoročnom Sigorde stretnutie Ika Saliho a Overhaula z Back2Love, keďže pred niekoľkými mesiacmi oslovil Ika Sali Overhaula, aby remixoval singel Gave His Life od Atomic Electrolab, ktorý vyšiel pod vydavateľstvom Sajgon Records. „Overhaul dal skladbe úplne nový nádych, čo ma príjemne prekvapilo. Páči sa mi akordový postup na začiatku tretej minúty a následné orgánové sóla, ktoré dodal Martin Husovský. Aj reakcie z New Yorku od Anthonyho Poteata členov MASSIVE MOVEMENTS and KIDZ IN DA KUTT sú veľmi pozitívne,“ dodáva ďalší účinkujúci Ika Sali. O finálny zvuk remixu sa postaral Stano Čorej. Spojenie hudobníkov z Komajoty a Back2Love bude pokračovať. „Pripravujeme spolu troj-skladbové EP, ktoré bude patriť do diskografie Back2Love a ako bonus k nemu pribalíme remix singla Komajoty. O zvuku mám jasnú predstavu, bude to deep funk miešaný so soulom,“ odhaľuje Overhaul novinky.

Oslávia spolu narodeniny

gapa na back2love pressVo svete sa ľudia opäť vracajú k menším party, ktoré majú často silnejšiu atmosféru ako veľké produkcie. „Je to veľmi aktuálna téma. Navyše house sa vracia do módy veľkým tempom, čo vidieť aj na predajoch trackov u mnohých dídžejov,“ hodnotí v skratke Lucas Hulan, ktorého si Prešovčania mohli užiť pred mesiacom na Dobrom festivale. Back2Love ponúkne opäť živé improvizácie. Tento krát sa na Sigorde predstavia perkusionista Miro Szirmai s FunkJackers a saxofonista Mário Gapa Garbera s Lucasom Hulanom a Back2Love. „Už niekoľko rokov hrávam s dídžejmi, Overhaul a Gurry sú európska trieda, takisto som veľa krát hosťoval Lucasovi Hulanovi, ich hudba mi veľmi sedí,“ teší sa na spoločné hranie saxofonista.

Podujatie začína v sobotu 3.augusta 2013 na Sigorde už o 15.00 päťhodinovým narodeninovým mixom od Overhaula, keďže v ten deň oslavuje narodeniny, ku ktorým mu postupne zablahoželajú novinkami zo svojej produkcie Da SunLounge (UK), Lumiere (CZ), Lucas Hulan (CZ), Haberland, Ika Sali, Gurry, Funkjackers, Mário Gapa Garbera a Miro Szirmai.

text: Edo Kopček

foto: archív

flyer august3

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky