NovinkyKam na koncert?

Back2Love dobili Prahu, na Slovenskou predstavia legendu britského jackin´housu

Prešov/Praha –Dvojica housových dídžejov Back2Love dobila Prahu svojim mixom real house music. Od nástupu dostali publikum v Chappeau Rouge do varu svojim dva a pol hodinovým pongom, keď sa striedali pri mixovaní trackov, ktoré si špeciálne pripravili pre Prahu.

„Spočiatku to vyzeralo, že nebude veľa ľudí, keďže v ten deň bolo v Prahe dosť veľa akcií. Ale ako náhle začali Gurry a Overhaul hrať, klub sa začal pomaly zapĺňať a čo je hlavné, ľudia začali tancovať. Proste neodolali chalanom z Prešova,“ neskrýval po party svoje nadšenie priekopník česko-slovenskej house music DJ Lumiere. Celý event bol veľkou narodeninovou party Lucasa Hulana z váženého labelu Nightphunk. Fanúšikovia labelu tušili, že ak Nightphunk zavolal Back2Love, bude to výnimočné. „Od prvej chvíle všetci tancovali a cítili chémiu, ktorá je medzi nami a chalanmi z Back2Love,“ dodáva Lucas Hulan.

Praha je meka house music a práve odtiaľ pochádza z 80tych rokov pojem „pražský house“. Od vtedy sa v Čechách vypracovali mnohé housové ikony ako práve spomínaní Lucas Hulan, Lumiere, ale aj slovenský DJ Haberland, ktorí je najlepším dídžejom na Slovensku. Headlinerom večera bol krstný otec britského housu Eddie Richards a do tejto zostavy aj na základe bezprostredných reakcíí fanúšikov house music zapasovali prešovskí Back2Love dídžeji Overhaul a Gurry. „ Praha je bezprostredná, brali nás za vystupujúcich DJ´s, ktorých si prišli vychutnať a feedback bol automatický. Pre nás to bola nová skúsenosť a sme radi, že to padlo na úrodnú pôdu. Cieľom bolo ísť sa zabaviť a zabavili sme sa. Tie reakcie nás tešia a budeme radi, keď nás opäť chalani zavolajú hrať do Prahy alebo kdekoľvek,“ prezradil po návrate z Prahy Peter Migaš aka DJ Overhaul.

Vzhľadom na dvojročnú mravenčiu prácu, ktorú Back2Love vykonali pre housovú scénu na Slovensku, je len otázkou času, kedy vycestujú do ďalších miest, ktoré majú silnú housovú scénu. Pripomeňme len, že s Back2Love v Prešove vystúpili priekopníci jackin´ house music Andy Mcloughlin a Da Sunlounge – obaja z Nottinghamu, DJ Schwa z česko-austrálskej formácie Shades of grey. Čo by si ale fanúšikovia real house music nemali nechať ujsť, je druhá narodeninová party Back2Love, ktorú chalani pripravili na 10.novembra 2012. V prešovskom podniku DrinkIn sa predstavia nielen oslávenci, ale aj ich hostia Martin Husovský (synth), Funk Jackers a legenda UK jackin house music Steve the Littlemen. O mesiac neskôr, 22.decembra si Back2Love pripravili naozajstný vianočný darček, svetovo uznávaný predstaviteľ jackin´housu Tommy Largo a  JR from Dallas. Viac informácií sa dozviete čoskoro.

Text: Edo Kopček
Foto: Arnold Horváth

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky