NovinkyKam na koncert?

Avantasia – najúspešnejšia metalová opera všetkých čias na blíži na Slovensko

Avantasia začala svetové turné viac ako veľkolepo. Rocková opera, ktorej dychvyrážajúce 3-hodinové predstavenie sa nezadržateľne blíži aj na Slovensko, odštartovala 4.3. svoje svetové turné.

Už začiatok bol impozantný – 10 vypredaných koncertov už pred štartom šnúry, 2 ďalšie tesne pred vypredaním a teda celá partia okolo Tobiho Sammeta (Edguy, Avatasia – spev, basgitara) mala prečo naskočiť tento veľký rockový cirkus v úprimným úsmevom a veľkými očakávaniami.

Už prvé fotografie scény naznačujú, že pôjde aj o silný vizuálny zážitok, scéna je jednoducho rozprávková, operná, divadelná…. zaslúži si viac prívlastkov, ale pokiaľ si uvedomíme aj to, že show trvá zničujúcich 180 minút vkuse, asi už stačí len podškrtnúť, že na tomto turné si Tobias naozaj dal záležať.

Nie zanedbateľné a potešiteľné sú aj umiestnenia Avantasie v rebríčkoch predajnosti po vyjdení albumu ! Niektoré krajiny ako Švédsko, Česká republika, Švajčiarsko alebo Rakúsko – album Ghostlights privítali hneď v prvej desiatke najpredávanejších titulov, ale podobne aj v USA, Kanade alebo Anglicku – v nezávislých alebo rockových hitparádach predajnosti. Dokopy to bolo až v 17 krajinách sveta na 3 kontinentoch !

Výborný štart mal album Ghostlights aj vo väčšine európskych krajín alebo v Japonsku, takže je zrejmé, že popularita projektu je naozaj obrovská.

Avšak, napriek tomu, aj keď je Avantasia projekt, prvé koncerty ukázali, že kapela a speváci účastniaci sa tohto veľkého diania, šlapú ako jeden stroj hneď od prvého koncertu. Na tom je vidieť, museli dať prípravy naozaj zabrať… Hostia ako Michael Kiske či Jorn Lande alebo Amanda Somerville sú zárukou výbornej show ! Michael spieva snáď ešte lepšie ako v starých Helloweenoch ! Už len vidieť Michaela spievať naživo je pádny dôvod na návštevu tohto koncertu !

V medzičase však Avantasia stihla odprezentovať svoju skladbu Mystery of a Blood Red Rose aj na nemeckej Eurovízii kde skončila na skvelom treťom mieste. Môžeme povedať že číslo dva a jedna určite neboli tak silné….

Takže : slovenskí ale aj okolití fanúšikovia sa naozaj majú na čo tešiť ! Svetové turné Ghostlights číta vrátane letných festivalov 37 koncertov, z čoho dva slovenské budú naozaj plnohodnotné !!! Veľké pódium, veľká scéna, plný hrací čas, čo si fanúšikovia na festivaloch alebo v nietorých blížších mestách určite nebudú môcť vychutnať. Preto, 4 dni voľna, počas ktorých môžete vidieť na Slovensku Avantasiu až dvakrát, sa bez nadsadenia dajú nazvať veľkou nocou a nie z dôvodu, že práve tieto nádherné sviatky sú práve v tento víkend…

A na záver, trojhodinový set Avantasie je zložený až z 24 (!) piesní – výberom toho najlepšieho od albumu Avantasia – the Metal Opera – až po tohtoročný Ghostlights.

Avantasia : diskografia (iba dlhohrajúce albumy):
2001 The Metal Opera I.

2002 The Metal Opera II

2007 Scarecrow

2010 Angel of Babylon

2010 The Wicked Symphony

2011 The Flying Opera – Around the World in 20 Days – Live

2013 The Mystery of Time

2016 Ghostlights

Avantasia : hostia na albumoch (spev aj nástroje) : Klaus Meine (Scorpions), Michael Kiske (ex-Helloween, Unisonic), Alice Cooper, Bob Catley (Magnum), Jorn Lande (ex-Masterplan, Jorn), Sharon Den Adel (Within Temptation), Tim Ripper Owens (ex-Judas Priest), Eric Martin (Mr. Big), Eric Singer (Kiss), Bruce Kulick (Kiss), Markus Grosskopf (Helloween), Henjo Richter (Gamma Ray), Alex Holtzwarth (Rhapsody of Fire), Oliver Hartmann (ex-At Vance) a mnoho ďalších !!!

Zdroj : agentúra EPG

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky