NovinkyKam na koncert?

Americké kapely HUNTRESS a BATTLECROSS mieria do Bratislavy!

Ak vám súčasná heavymetalová scéna pripadá nudná a fádna, rozhodne by ste si nemali nechať ujsť koncert amerických kapiel HUNTRESS a BATTLECROSS, ktoré sa v rámci svojho európskeho turné predstavia v nedeľu 22.6. v Bratislave v klube Randal.

Na kalifornskej štvorici HUNTRESS vás ako prvé zaujme charizmatická speváčka Jill Janus, ktorá sa okrem veľmi atraktívneho zjavu môže pochváliť tiež nebývalo širokým rozsahom štyroch oktáv, vďaka ktorému v minulosti koketovala aj s operným svetom, aby však nakoniec, ovplyvnená kalifornským kabaretnými a nihilistickými hudobnými klubmi, zaujala miesto leadera heavymetalovej formácie, ktorá si po svojom vzniku v roku 2009 začala hovoriť HUNTRESS. Už v roku 2012 im vyšiel debutový album „Spell Eater“, na ktorom jasne definovali svoje hudobné smerovanie, ktoré spočíva v kombinácií tradičného heavymetalového soundu s viditeľnými vplyvmi thrash a doom metalu. K HUNTRESS ďalej patria okultistické ladené texty, ktoré svojím nenapodobiteľným a teatrálne ladeným prednesom reprodukuje práve neskrotiteľná frontwoman Jill Janus. HUNTRESS sa vďaka svojej rastúcej popularite objavili na celom rade významných akcií, na ktoré nadväzuje práve teraz štartujúce európske turné, na ktorom bude kapela propagovať svoj zbrusu nový album nazvaný „Starbound Beast“.

Battlecross foto1Spoločne s HUNTRESS sa v Bratislave predstaví ďalšia americká formácia BATTLECROSS. Kapela založená v roku 2003 produkuje mix thrashu a melodického death metalu a od svojho založenia má za sebou tri vydané albumy. Podobne ako ich vyššie uvedení krajania, aj BATTLECROSS sú rastúcou kapelou, ktorá sa vďaka svojej popularite predstavila na niekoľkých väčších akciách, menujme napríklad predskakovanie na koncertoch Metallicy alebo In Flames. Niet pochýb o tom, že spojenie HUNTRESS a BATTLECROSS zaručuje výnimočný koncertný zážitok, ktorý ocenia všetci fanúšikovia originálne pojatej tvrdej hudby.

Koncert začína v klube Randal o 20:00 hod., vstupenky za 14 Eur budú k dostatiu len na mieste. Viac informácií nájdete na webe

www.obscure.cz.

Súvisiace odkazy:

http://battlecrossmetal.com/

http://huntresskills.com/

www.randalclub.eu

HUNTRESS (usa)

BATTLECROSS (usa)

22. júna 2014, Bratislava – Randal

zdroj: Tomáš Karlík

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky