NovinkyKam na koncert?

Američania THE DILLINGER ESCAPE PLAN na česko-slovenskom miniturné.

Je len málo kapiel na svete, ktoré sa dokážu sedemnásť rokov držať na špici svojej scény, zvlášť potom, ak pomáhali definovať mnohé z jej prvkov a jedná sa o tak turbulentnú scénu, ako je tá zložená zo žánrov pridružených okolo hardcoru. A to úplne nehovoriac o nespočetných zmienách v zostave a podpásovky, ktoré by u drvivej väčšiny kapiel znamenali vydávanie podpriemerných nahrávok, nedostatok sústredenia na tvorbu, či koncertovanie a eventuálny rozpad a návrat do bezpečného prístavu osemhodinovej pracovnej doby. Pre THE DILLINGER ESCAPE PLAN ovšem nie je žiadna výzva neprekonateľná.

Obscure promotion uvádza česko-slovenské miniturné THE DILLINGER ESCAPE PLAN, počas ktorého im budú prizvukovať ešte kapely CIRCLES a MAYBESHEWILL. Vstupenky na všetky koncerty sú k dostaniu vo všetkých bežných predpredajných sieťach. Bližšie info na www.obscure.cz.

Dillinger PlakátLen ťažko si domyslieť , ako by dnes vyzerala svetová HC scéna , keby sa pred onými sedemnástimi rokmi nedala táto partia šialencov z New Yersey dohromady . Boli to oni , kto si ako jedni z prvých zvolili vtedy nekonvenčné meno , podľa mnohokrát úspešne utekajúceho lupiča Johna Herberta Dillingera , aby ich po rokoch nasledovala veľká kopa ďalších . Ostatne kto vie , ako by sa dnes , nebyť ich, vymenovali takí Iwrestledabearonce , The Tony Danza Tapdance Extravaganza , Arsonist Get All the Girls , We Came As Romans alebo See You Next Tuesday . To jest však tou druhoradú zásluhou týchto inovátorských nezmarov.

Fanúšikovia po celom svete sa neprestávajú diviť nad tým , ako to robia , že im stále nedochádza šťava a nápady . Snáď len Converge si vedeli udržať takú energickú výbušnosť , zápal pre vec a postavenie na scéne , ktorá sa tak veľmi rýchlo rozvíja , po rovnako dlhú dobu . Samozrejme THE DILLINGER ESCAPE PLAN už nie sú tak extrémní a zbesilí ako vo svojich začiatkoch , ostatne málokto by to po nich tiež chcel , hlavné však je , že zo svojho kúzla nestratili nič . A kúzlo Dillinger spočíva v neprekonateľnom umu kombinovať žánre , kvôli ktorému si ich kedysi všimli v Relapse records a postupne ich pomohli dostať zo skúšobne až na veľké svetové pódiá . A toto kúzlo z nich robí už navždy protektory hudobných vízií . THE DILLINGER ESCAPE PLAN nadviazali tam , kde vtedy boli experimentátorskej hranice Botch , a ešte viac rozhádzali štruktúru skladieb a do pulzujúceho hardcoru začali primiešavať čím ďalej viac vplyvov , jazzovými linkami počínajúc , elektronikou a Pattonovskou alternatívou končiac . Z odkazu Dillinger sa tak zrodil nielen math core, ale silno z nich čerpali aj mnohí ďalší stylotvorcovia s inými koreňmi, menujme za všetky potrebné Cephalic Carnage.

Calculating Infinity, Under the Running Board, Irony is a Dead Scene ( v spolupráci s Mikom Patton ), Miss Machine, Ire Works – to všetko sú dodnes albumu, ktorá sa nezmazateľne zapísala do dejín hardocorové scény, pričom každé prinášalo nové prvky.

Circles foto1Dnes sa TDEP nebojí ani koketovaním s popom , avšak ako jedni z mála ho zvládajú so cťou. Na novinke One of Us is Killer dokázali úžasne vybalansovať tvrdosť, energickosť, math prvky na strane jednej a rôznorodosť, tradičné rockovú muzikálnosť a chytľavé nápady na strane druhej. Na albume je mathcore, metal, hardcore, rock, emo aj jazzík a kopa experimentovanie namiešané v absolútne bravúrny kombinácii. Všetko má svoju logiku a hudba cez svoj ​​kočkopsí formát výborne šliape, a tiež dokonale ladia.

Supportom na koncertoch TDEP bude , v prípade Prahy a Bratislavy, päťčlenné austrálskej komando CIRCLES a na všetkých troch koncertoch sa predstavia Angličania MAYBESHEWILL.

Kým CIRCLES patrí medzi predstaviteľa progresívne djentové scény, MAYBESHEWILL servírujú svojmu publiku post – rockovej vyhrávky doplnené výrazným využitím elektronických doplnkov.

www.obscure.cz

www.dillingerescapeplan.org

THE DILLINGER ESCAPE PLAN (usa)

CIRCLES (*pouze Praha a Bratislava) (aus)

MAYBESHEWILL (uk)

8/10/2013 – Bratislava – Randal

10/10/2013 – Praha – Rock Café

11/10/2013 – Ostrava – Barrak

zdroj: Tomáš Karlík

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky