Novinky

Alfa Mist – senzácia súčasnej jazzovej scény – v apríli v Bratislave

Vo svojej hudbe mieša jazz s hip-hopom a soulom, medzi jeho najväčšie vzory patria Robert Glasper či HerbieHancock. Alfa Mist, multižánrový pianista a producent z Londýna, je druhým headlinerom Jarných Bratislavských jazzových dní. V Bratislave bude mať svoju slovenskú koncertnú premiéru 15. apríla. Vstupenky sú v predaji v sieti Ticketportal. 25. apríla sa fanúšikovia môžu tešiť na koncert StanleyhoClarka.

Alfa Mist patrí medzi najväčšie hviezdy súčasného jazzu. Tento megatalentovanýmultižánrový inštrumentalista začínal ako producent hiphopu a grime. Pri hľadaní inšpirácie narazil na nahrávky MilesaDavisa a HansaZimmera a zmenil smer: začal študovať hru na klavír, ponoril sa do jazzu. Jeho unikátny zvuk spája filmovo nadýchaný jazz s alternatívnym hip-hopom, soulom, a atmosférickou filmovou hudbou.

Alfa Mist považuje za svoje veľké vzory mená ako Robert Glasper, AvishaiCohen či HerbieHancock. Jeho album Antiphon kritici opísali ako modernú, kompletnú esenciu jazzu. Skladby zabodovali aj u fanúšikov, album má na YouTube viac ako 5 miliónov vzhliadnutí, čo je pre jazzového hudobníka obrovský úspech.

V Bratislave bude Alfa Mist, ktorý bude hrať na klávesách, koncertovať so štvorčlennou kapelou. Sprevádzať ho bude Kaya Thomas – Dyke na basgitare, JamieLeeming na gitare, John Woodham na trúbke a na bicích to bude Peter Adam Hill.

Na jarných jazzákoch sa môžu fanúšikovia tešiť tento rok na dva koncerty. Festival otvorí 15. apríla Alfa Mist, 25. apríla sa fanúšikovia môžu tešiť na koncert StanleyhoClarka s kapelou. Na oboch koncertoch sa predstavia aj slovenskí hudobníci, ich mená prezradí organizátor čoskoro. Vstupenky na obidva koncerty sú v predaji cez Ticketportal.

Redakciu mojamuzika.sk informovala: Silvia Turnerová

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky