Novinky

Alan Murin sa druhýkrát narodil a predstavuje EP, ktoré do života uvádza videoklipom k pesničke Sám sebou

Talentovaný muzikant a producent Alan Murin predstavuje debutové EP s trojicou vydarených hip-hopových skladieb, ktoré uvádza pesničkou Sám sebou. Nakrútil k nej autentický videoklip so zábermi z bratislavských ulíc, či z Londýna, ktorý je momentálne jeho druhým domovom.

Alan Murín je dvadsaťročný chalan, ktorý sa na nič nehrá. V hudbe je sám sebou a najdôležitejšia je pre neho prirodzenosť. Nemá rád pózy a pretvárku. Nerobí veci len preto, že ich robia ostatní, radšej si chce nájsť svoju vlastnú cestu. Ostatne, o tom spieva aj v skladbe Sám sebou.

„V úvodnom tracku rozoberám viaceré témy a rád nechávam na každom, nech si z pesničky zoberie to svoje. Či už je to emócia, hlboká myšlienka alebo len pôžitok z hudby v pozadí. Som rád, ak moja tvorba robí radosť. Vtedy to má pre mňa zmysel. Pesnička “Sám Sebou” primárne rozoberá to, že je dôležité byť úprimný voči sebe a následne to aplikovať do života. Robiť to, čo nás napĺňa, aby sme prekonali mráz, ktorý v pesničke predstavuje rôzne šikmé plochy života,“ zamýšľa sa nad svojou prvotinou Alan Murín, ktorý nenechal nič na náhodu a hudbu študuje aj na prestížnej škole v Londýne.

Sám sebou je úvodná pesnička debutového troj-EP so symbolickým názvom 15 23, čo predstavuje čas, kedy sa mladý interpret narodil. Symbolika je dokonca aj v samotnom načasovaní vydania, keďže oficiálne vychádza 23. júla o 15:23. Alan svoje prvé „EPčko“ vníma ako začiatok svojej hudobnej kariéry, niečo ako narodenie Alana Murina.

„Názov EP “15 23” je čas môjho narodenia a nasledujúce EP budú koncipované tak, aby znázorňovali moju hudobnú cestu,“ zdôvodňuje názov svojho debutu cieľavedomý muzikant a pokračuje: „Ak by som musel ohraničiť žáner, v ktorom tvorím, možno ho charakterizovať ako New Pop. Hip-hop bol však prvý žáner, ktorý ma ovplyvnil a v ktorom som začal tvoriť. Preto je v mojom debutovom EP veľmi citeľný. Je to však len jeden z viacerých žánrov, ktoré sa budú mojou New Popovou tvorbou prepletať.“

Alan je výhradným autorom všetkých troch skladieb nie len po hudobnej, ale i textovej stránke, pričom na ich finálnej podobe sa spolu s ním producentsky podieľal Charlie Leslie z Anglicka, člen tímu TRUESELF RECORDS.

O tom, že úvodná skladba si zaslúži aj videoklip, vie aj nováčik na hudobnej scéne. Namiesto premakaných efektov sa však opäť rozhodol staviť na prirodzenosť. Na námete ako aj réžii spolupracoval Alan spoločne so svojím manažérom Dodom Mikulášikom,ktorý sa postaral aj o kameru. Finálny strih a postprodukciu má na svedomí rovnako Dodo s Alanom a ďalší členovia tímu TRUESELF RECORDS Chris Marušák, Peter Majerčík a Peter Pham. Po niekoľkých pokusoch o filmový umelecký koncept videa prišiel Alan so svojím tímom k myšlienke, vytvoriť jednoduchý videoklip nakrútený na mobilný telefón a len v prostredí a situáciách, ktoré boli pre nich prirodzené tak, aby bol výsledok čo najautentickejší. Klip sa preto nakrúcal na Slovensku a v Londýne, kde Alan na striedačku žije a študuje hudobnú produkciu a zvukové inžinierstvo.

„To, že hudbe chcem obetovať taký veľký kus života, som si uvedomil až ku koncu strednej školy, kedy som zistil ako veľmi je pre mňa dôležitá. Veľmi ma ovplyvnila sestra, ktorá mi púšťala rôznu zahraničnú tvorbu, akú som predtým nikdy nepočul. Neskôr, asi v pätnástich za mnou prišiel kamarát Majky a povedal, že by chcel byť raper. Zo začiatku to pre mňa bolo úsmevné, pritom som si vždy na hudbu potrpel. Ušetrené peniaze od rodičov a z brigád som väčšinou minul na slúchadlá alebo malé repráky. Zo srandy som sa rozhodol, že tomu dám šancu aj ja, a tak sme si s Majkym začali vymieňať texty a nahrávky z mobilu. Postupom času ma to nič netušiaceho tesne pred maturitou úplne ovládlo. Odvtedy sa to už len nabaľuje,“ zaspomínal na svoje začiatky s hudbou Alan, ktorý mal už od detstva blízko k viacerým oblastiam umenia. Najvýraznejšie však inklinoval práve k hudbe, písaniu textov, hudobnej produkcii a spevu. Do konca roka plánuje vydať niekoľko žánrovo konceptuálne ladených EP, ktoré postupne odhalí ako kapitoly.

Redakciu mojamuzika.sk informovala: Ľuba Svatá

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky