Novinky

Ako sa dostať z Prešova do Drážďan? Hudbou.

Príležitosť zviditeľniť sa na zahraničnom festivale je pre nekomerčné kapely významný moment, ktorý vo väčšine prípadov prináša sľubné vyhliadky do budúcnosti. Kapele Out of Control sa to podarilo. Osloviť jedným vystúpením organizátora najväčšieho mestského festivalu v Nemecku môže otvoriť dvere do celkom iného éteru, ako je ten slovenský.

Od roku 2006, kedy sa kapela dala dohromady, si prešli členovia mnohými vystúpeniami, súťažami, či obmenami v zoskupení. No kvalitná hudba v štýle melancholicko-radostného britrocku (s prímesou elektroniky) v kombinácii s úprimným javiskovým prejavom, je záruka nielen rastúcej fanúšikovskej základne, ale aj ponúk, ktoré sa neodmietajú.

Tak sa stalo, že po vystúpení neďaleko mesta Steiger ich minulý rok oslovil priamo organizátor festivalu Dresdner Stadtfest. Príležitosť zahrať svoj repertoár v slovenčine (!) na najväčšom pódiu budú mať ako jediná kapela zo Slovenska, 18. augusta počas hlavného večerného programu. Ktovie, kto si ich spomedzi 550 000 účastníkov všimne počas tohtoročného 15. ročníka. Predchuť veľkého festivalu si formácia Out of Control bude môcť vyskúšať pre zmenu na druhom konci Európy – v Srbsku – kde sa chystajú hrať koncom júla 2013.

Out of Control: www.outofcontrol.sk   http://www.facebook.com/OOCsk

Dresdner stadtfest 2013: www.dresdner-stadtfest.com

zdroj: Milan Macek

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky