Novinky

Adam Ďurica má nový singel Láska-Veda.

Čerstvý držiteľ ceny OTO v kategórii spevák, Adam Ďurica, prichádza s novou skladbou s názvom Láska-Veda, ktorá predstavuje mladého Hlohovčana v novom svetle. Pieseň vznikla v spolupráci s textárom Vladom Krauszom a producentom Petrom Ďuďom Dudákom z kapely Hex.

Život je láska-veda, niekedy odpovedá, niekedy len mlčí,“ spieva Adam Ďurica vo svojej novej piesni, ktorá je po hudobnej i obrazovej stránke úplne iná ako jeho predchádzajúce hity Neľutujem a Mandolína.

„Tentokrát, aj keď v názve skladby je spomenutá láska, nespievam primárne o nej, ale o živote. O tom, čo nám prináša, ako sa s nami hrá a nemazná. O tom, že niekedy je pre niekoho ľahší a inokedy naopak, ale ak máme po boku niekoho, s kým môžeme zdieľať radosť i trápenie, je vlastne krásny,“ prezradil Adam Ďurica.

Autorom textu je Vlado Krausz, s ktorým si Adam autorsky i ľudský veľmi sadol, o čom svedči aj spôsob ich spolupráce. Adam určí tému skladby, prípadne naspieva do dema pár slov alebo fráz a zvyšok už dopíše Vlado.

Adamova gitara oblepena jeho fanusikmi (by Marek Kucera)„Text má v sebe veľa kontrastov a protikladov a v tých je Vlado majstrom. Nepoznám nikoho, kto by dokázal lepšie vyjadriť náladu hudby, ktorú som mu poslal. S Vladovou prácou a jeho prístupom som veľmi spokojní,“ teší sa Adam s opätovnej spolupráce s Vladom Krauszom.

Pieseň Láska-Veda, rovnako ako predošle Adamove skladby, vznikli najskôr v jeho domácom štúdiu. Keď už mala skladba základnú kostru, prišiel na radu producent Ďuďo, ktorý pieseň upravil do finálnej podoby.

„Čím viac spolu s Ďuďom robíme, tým viac ma dokáže prekvapiť. Veľmi ma teší, že keď som sa chcel po Neľutujem a Mandolíne hudobne posunúť, Ďuďo sa opäť tímovo zapojil. Mám pocit, že sa nám otvorili nové hudobné obzory a náš spoločný záber sa rozšíril,“ priznal Adam.

Adam Durica-nakrucanie klipu LV  (by Marek Kucera)O videoklip, ktorý sa točil v uliciach Prešova, sa postaral Jaroslav Vaľko prezývaný Jaris. Ten má na svedomí aj Adamov klip k piesni Neľutujem.

„S Jarisom je to vždy zábava, ale zároveň každý jeden deň urobíme aj kus roboty. Natáčanie bolo pre mňa náročné kvôli tomu, že vonku bolo naozaj chladno a ešte k tomu aj mrholilo a ja som už na nakrúcanie išiel s nádchou. Čiže celé dva dni strávené na ulici mi na zdraví moc nepridali, ale za ten výsledok to stálo. Klip vyzerá výborne. Môj obľúbený záber je v kostole,“ pochválil režiséra Adam.

Nová pieseň je už v poradí treťou ochutnávkou z pripravovaného albumu Adama Ďuricu, ktorý má vyjsť tento rok v hudobnom vydavateľstve Universal Music.

Adam Ďurica – Láska-Veda
http://www.deezer.com/album/9877516

Facebook Adam Ďurica
https://www.facebook.com/adam.durica.1

fotografie, autor: Mária Švarbová & Marek Kučera

outfit: www.shattle.sk

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky