NovinkyKam na koncert?

David LaChapelle predstaví svoje obrazy v Bratislave už o týždeň

Kariéra Davida LaChapella viedla od čiernobielej  portrétovej fotografie, cez nákladné módne kampane, portréty svetových celebrít, až k umeleckej fotografii. Priame referencie na tvorbu Michelangela či Botticeliho, poznačené charakteristickou patinou módnej fotografie, doviedli kritikov k Davidovým prezývkam „Fellini fotografie“ či „Andy Warhol našej doby“.

„Výstava Davida LaChapella je pilotným projektom agentúry Pavleye Art and Culture na území Slovenska. Pracovné portfólio tohto renomovaného fotografa balansujúce medzi umením, estetikou reklamy, komerčnej fotografie, módy a audiovizuálnej tvorby dokonale reprezentuje filozofiu a smerovanie našej agentúry. Naším cieľom je prinášať stredoeurópskemu publiku umelcov svetového mena,“ povedal Jozef Pavleye, riaditeľ Pavleye Art and Culture.

„Výstava Lost and Found Davida LaChapella je prvou svojho druhu, ktorú vo východnej Európe môžete vidieť. My v našej banke klientom majetok nielen spravujeme a zvyšujeme jeho hodnotu, ale zároveň im ponúkame aj mnoho možností, ako si svoj majetok užívať. Čoraz atraktívnejšou formou zhodnocovania majetku sa stávajú aj investície do umenia, a to vo všetkých jeho podobách. Spojenie unikátnej príležitosti s nevšednými zážitkami pre nás predstavuje práve expozícia Davida LaChapella. Veríme, že táto výstava bude pre všetkých návštevníkov príjemným zážitkom, ako aj obohatením ich osobného umeleckého sveta,“ povedala Monika Céreová, riaditeľka J&T BANKY.

Na margo skvelého fotografa sa výstižne vyjadril aj kurátor bratislavskej výstavy Marián Pauer: „David LaChapelle je na súčasnej fotografickej scéne nezastupiteľný. Jeho snímky majú nezameniteľný rukopis, sú prejavom neopakovateľného videnia, bezhraničnej fantázie a obrazotvornosti autora, ktorý už pri prvom kontakte strháva diváka na dobrodružnú cestu medzi nebom a peklom.“

Partnermi tejto unikátnej výstavy sú spoločnosti Best Hotel Properties v zastúpení hotela Kempinski Bratislava a spoločnosť Generali Slovensko. Spoluorganizátorom výstavy je Galéria mesta Bratislavy.


David LaChapelle

48-ročný David LaChapelle patrí medzi svetovú elitu žijúcich umelcov. V osemdesiatych rokoch bola jeho portrétová tvorba poznačená presvedčením, že je HIV pozitívny, a preto sú všetky fotografie pochádzajúce z tejto dekády čiernobiele. V deň, keď jeho HIV test vyšiel ako negatívny, sa rozhodol vizuálne kompenzovať predošlé obdobie a LaChapellovým podpisom sa odvtedy stali surrealistické kulisy a sýto saturovaná fotografia, ktorej hlavnými aktérmi boli svetové celebrity ochotné pristúpiť na jeho hru. Portrétové fotografie, publikované v magazíne The Interview (založil ho Andy Warhol), postupne LaChapelle rozšíril o nákladné módne a komerčné kampane pre klientov ako Armani Jeans, Maybach, Burger King, Nokia a mnohých ďalších. Paralelne s fotografickou tvorbou sa David zameral na režírovanie videoklipov pre najvychytenejšie hviezdy pop kultúry. Mobyho video Natural Blues prinieslo fotografovi a režisérovi ocenenie MTV Europe Music Award v kategórii „Najlepšie Video“.

Prelom milénií však v LaChapellovej agende znamenal opustenie komerčných vôd a návrat k umeniu.

Kompletná videografia Davida LaChapella:

Elton John – “ Goodbye Yellow Brick Road“
Amy Winehouse – „Tears Dry on Their Own“
Jennifer Lopez – „Do It Well“
No Doubt – „It’s My Life“
Christina Aguilera – „The Voice Within“
Blink-182 – „Feeling This“
Britney Spears – „Everytime“
Christina Aguilera feat. Redman – „Dirrrty“
Moby – „Natural Blues

Jennifer Lopez – „I’m Glad“
Gwen Stefani feat. Eve – „Rich Girl“
Norah Jones – „Those Sweet Words“.
Macy Gray – „She Ain’t Right for You“
Elton John – „Someone Saved My Life Tonight“
Avril Lavigne – „I’m With You“
Joss Stone – „Super Duper Love“

 

The Dandy Warhols – „Not If You Were the Last Junkie on Earth“
Christina Aguilera feat. Lil‘ Kim – „Can’t Hold Us Down“
Robbie Williams – „Advertising Space“
Kelis – „Good Stuff“
The Vines – „Outtathaway“
Elton John – „All That I’m Allowed“
Elton John – „Answer in the Sky“
The Three Bad Girls – „Like you“
Whitney Houston – „Try It on My Own“
Enrique Iglesias – „Sad Eyes“
Elton John – „This Train Don’t Stop There Anymore“
Mariah Carey feat. Da Brat and Ludacris – „Loverboy“
Elton John – „Original Sin“
Penny Ford – „I’ll Be There“
Space Monkeys – „Sugar Cane“

 

Viac info o výstave nájdete na: www.pavleyeartandculture.com

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky