Novinky

20 rokov od odchodu do country neba: V kolekcii Zlatá edícia vychádza 3CD Michal Tučný – Legenda

Definitívna kompilácia najväčších hitov Michala Tučného! Na troch CD vo výpravnej edícii Zlatá kolekcia je šesťdesiat + 1 pieseň z rokov 1969 až 1994, kedy sa spevákova hudobná, a krátko na to aj životná, púť uzavrela (+10. 3. 1995). Komplet vyšiel v Supraphone 10. apríla 2015.

Na 3CD Michal Tučný – Legenda je jeho hudobná kariéra starostlivo zmapovaná chytľavými nahrávkami, predovšetkým tými s kapelami Greenhorns – Zelenáči, Fešáci, Tučňáci a Žízeň. Rovnako sú tu zaznamenané i ďalšie Tučného spolupráce, napríklad s Weekendem, Minnesengry, Golemem či Orchestrem Čs. televize. Celkovo ide o prehliadku spevákových najznámejších piesní, ale i množstva dôležitých momentov českej country scény poslednej tretiny 20. storočia. Počúvanie tohto hudobného diela vás presvedčí, že ich kvalita a atraktivita naďalej pretrváva.

Krest_3CD_Kubica_Martin_2015Poradie pesničiek (vybral ich a zostavil Milan Svoboda) nie je prísne chronologické, no pre poslucháčov veľmi lákavé. Obal Gábiny Novotné je vlastne rodinným súhrnom zaujímavej grafiky, niekoľkých zásadných textov i citlivo vybraných fotografií. Tento výber vychádza v období spomienok na smutných dvadsať rokov bez Michala Tučného a komplet tak výborne zodpovedá jeho názvu Legenda i skutečnosti. Pripomenul ho aj špeciálny spomienkový koncert v pražskej Lucerne, kde bolo 16. apríla nové 3CD pokrstené. Komplet 3CD Michal Tučný LEGENDA pokrstili: Marta Novotná – Tučná, Michaela Tučná, Helena Rytířová a za Supraphon šéfproducent popu a rocku Karel Deniš. Zároveň bola odovzdaná Diamantová platňa Supraphonu za viac ako 1,5 milióna predaných nosičov s piesňami Michala Tučného od roku 1980 do roku 2015. Ocenenie prevzala pani Marta Novotná – Tučná.

diamantova_deska_Martin_Kubica_2015Vymenovať všetky pesničky, ktoré na komplete nájdeme, je nesmierne náročné. Je ich totiž ozaj veľa, abecedne od Abych tu žil po Waterloo. Isté je, že v takom rozsahu naraz ich môžete premiérovo získať práve v tomto digipackovom prevedení a vo výbornej zvukovej kvalite aktuálneho remasteringu. Najdôležitejšou položkou v zozname predností novej kompilácie je trvalá inšpiratívnosť muziky a textov, ale i nezameniteľný prejav legendárneho speváka. Od tradičných kovbojských piesní pomohol posunúť domáci westernový štýl k modernému elektrifikovanému country, čo si zaslúži skutočný obdiv.

Zdroj: SOUL FOR SHOW / SUPRAPHON 2015

 

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky