NovinkyOstatné

Vianočné koncerty IMT Smile odštartovali vo veľkom štýle. Celá Incheba stála na nohách!

IMT Smile v bratislavskej Inchebe opäť dokázali, že vedia rozprúdiť neskutočnú zábavu, ktorá gradovala počas celého večera. Pre svojich fanúšikov si prichystali veľkolepú show, ktorá pritiahla tisícky návštevníkov. Vystúpenie plné energie, dôsledne premyslená dramaturgia, prepracované efekty a nadšený dav fanúšikov. Presne taký bol prvý z pätice vianočných koncertov IMT Smile.

 Ľudia už vnímajú vianočné koncerty IMT Smile ako tradíciu a radi sa ich zúčastňujú najmä kvôli magickej predvianočnej atmosfére. Presne také boli aj predchádzajúce projekty IMT Smile, ktoré svojim fanúšikom priniesli v predošlých rokoch. Štvrtkový večer na bratislavskom výstavisku bol pre všetkých zúčastnených obrovským zážitkom. Všetci interpreti vrátane hostí si to na pódiu neskutočne užívali a bolo vidieť, že sa veľmi dobre bavia. Celou sálou s tisíckami divákov sa niesli známe melódie, ľudia spievali, tancovali a zabávali sa v obľúbených rytmoch.

Vianočné koncerty otváral BuranoWski, ktorý sa tentokrát predstavil iba sám s gitarou. Vo svojom playliste stavil na svoje najznámejšie piesne. Prvou skladbou bol jeho posledný singel Žena, ktorým vzdáva hold ženskej kráse. Divákom predstavil aj emotívnu pesničku Starý otec a pridal aj song s vianočnou tematikou Čaro Vianoc. Na záver celú sálu rozžiaril skladbou Lúč. Po Tomášovom vystúpení sa už na pódiu objavila kapela IMT Smile, ktorú prítomní privítali obrovským aplauzom. Svoje takmer dvojhodinovýkoncert otvorili pesničkou Čo všetko sa môže stať z najnovšieho albumu Budeme to stále my. Čerstvý videoklip k tejto piesni, ktorá vznikla vo Veľkej Británii, fanúšikom predstavili iba včera. Koncert pokračoval piesňou Mám krásny sen a nechýbala ani najhranejšia slovenská skladba Budeme to stále my. Na svoje si prišli aj priaznivci starších piesní ako Len Tebe, či Niekto ako kráľ, po ktorej sa už na javisku zjavil Dodo Kuriľák, ktorý divákom ponúkol svojoptimistický pohľad na svet v piesni Optimista a Zuzička. Následne si diváci spolu s IMT smile zaspievali jednu z ich najznámejších piesní Veselú pesničku. Vzápätí sa celá Incheba usmievala pri skladbe Úsmev a čaj a Kapela. Počas toho sa už v zákulisí pripravoval Kali, ktorý si s Ivanom, okrem spoločného rádiového hitu Poď so mnou, zaspieval aj ďalšie dve skladby – Nejsom ten pravý a Nejsi jediná. Tancujúci dav divákov sa rozhodne najviac rozvášnil pri pesničke Exotika. Obrovským prekvapením bolo, keď sa v piesni Ľudia nie sú zlí na basgitare pridal Miroslav Tásler starší – Ivanov a Mirov otec. Vidieť ich na javisku všetkých troch pokope, bol veľký zážitok. Pri pesničke Cesty II. triedy sa Ivan vybral medzi dav ľudí, čo vyvolalo obrovské nadšenie divákov. Pridali sa k nemu aj Miro s Tomášom a najväčší hit minulého roka Hej, sokoly!dospievali medzi ľuďmi. Vtedy už stála na nohách celá Incheba!

Zlatým klincom večera bola rozhodne pieseň Najkrajšie Vianoce, ktorá už tradične patrí do playlistu vianočných koncertov a bez nej by tentovečer jednoducho nemal to správne čaro. K spievajúcemu Ivanovi Táslerovi sa pridal aj Dodo Kuriľák a BuranoWski. V tej chvíli sa v sále rozosnežilo, čo v spojení s vianočnou skladbou pôsobilo veľmi emotívne. Mnohým divákom sa v očiach dokonca zaligotali slzy dojatia. Krajší záver koncertu by sa jednoducho ani nedal naplánovať. Všetci, ktorí si v tomto predvianočnom období plnom zhonu a stresov našli čas a prišli si vychutnať koncert IMT Smile, určite neoľutovali. Na tvárach odchádzajúcich ľudí ostal úsmev a radosť.  Ivan Tásler si tento koncert veľmi užíval: „Musím povedať, že ma Bratislava opäť príjemne prekvapila. Diváci boli fakt úžasní a najmätolerantní voči rôznym žánrom. Mali sme tu rôznych hostí, ktorí majú každý svoj vlastný štýl. Bol tu Dodo Kuriľák, bol tu Kali. Pred nami krásne zaspieval aj Tomáš Buranovský. Proste celý tento projekt tak, ako sme ho vymysleli, sa mi začína veľmi páčiť. Som rád, že je ešte len na začiatku a že ešte máme pred sebou aj ďalšie koncerty nie len v Bratislave, ale aj v Košiciach.,“ neskrýval nadšenie Ivan Tásler.

IMT SMILE 2„Bol to pre mňa zážitok, aký som nezažil za celých 10 rokov, čo hrávam koncerty. Zároveň som cítil veľkú zodpovednosť, čiže samozrejme som mal pred koncertom veľkú trému. Samotný koncert bol podľa mňa super a som strašne rád, že ma fanúšikovia IMT Smile prijali. Dúfam, že sme prekonali ich očakávania. Ešte stále neviem nájsť slová, pretože celý koncert okrem môjho vystúpenia som si aj pozrel a bol to pre mňa famózny zážitok,“ vyjadril skromne Kali. Obdiv a spokojnosť prejavil aj BuranoWski: „Hrať pred kapelou, na ktorú som ako jedinú ešte ako gymnazista bol ochotný minúť peniaze, je pre mňa splnený sen.“ Len pred pár dňami Ivan prezradil mená hostí košických koncertov, kde si pre nich pripravili špeciálne prekvapenie. 14.12. V Steel Arene si spolu s IMT Smile zaspieva Lukáš Adamec a na 15.12. si pozvali dobrého kamaráta a skvelého hudobníka v jednej osobe Mariána Čekovského.

Napriek tomu, že koncerty v Bratislave sú už vypredané, stále si môžete vybrať z dvoch košických termínov 14.12. a 15.12 v Steel Arene.Vstupenky a informácie o koncertoch nájdete na imtsmile.com  a na ticketlive.sk.

 

Vianočné koncerty IMT Smile

6.12. Bratislava – Incheba – vypredané

7.12. Bratislava – Incheba – vypredané

8.12. Bratislava – Incheba – vypredané

14.12. Košice – Steel Arena vstupenky

15.12. Košice – Steel Arena vstupenky

Informácie redakcii mojamuzika.sk poskytla Ľuba Svatá z Universal Music

Foto: Martin Trenkler

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky