NovinkyOstatné

Martina Formanová prichádza do Prahy predstaviť svoju novú knihu Případ Pavlína. Krstnou knihy bude svetová supermodelka Pavlína Pořízková.

Svetovú premiéru zažije Praha na konci októbra. Martina Formanová tu predstaví svoju novú knihu Prípad Pavlína. Do Paláca kníh Luxor ju príde pokrstiť svetová supermodelka Sama k a jej mamička Anna. Nenechajte si ujsť autogramiádu spojenou s krstom za účasti hlavných protagonistiek vo štvrtok 30. októbra od 16:00 v Paláci kníh Luxor na Václavskom námestí. Pozvánku nájdete v prílohe.

Kniha Prípad Pavlína Martiny Formanová rozpráva dramatický príbeh rodiny svetoznámej modelky. Vychádza 30. októbra 2014 v nakladateľstve PRIESTOR.

Jedná sa o skutočný príbeh, a tentoraz nie môj. V niečom mi bol dôverne blízky, a v niečom bol zas tak neuveriteľne dramatický, že by som si ho od stola jednoducho nevymyslela, hovorí o knihe jej autorka Martina Formanová.

Případ Pavlína

Dramatický príbeh svetoznámej českej modelky a jej rodičov rodiny rozdelenej svetovú okupáciou.

Informácie o dramatickom detstve a začiatkoch modelky a herečky Sama k môžeme nájsť v rôznych mediálnych zdrojoch zhruba od doby, kedy budúce svetovej hviezde bolo šesť rokov.

Dnes prvýkrát jej príbeh vychádza v románovom spracovaní. Ide o pôsobivé rozprávanie o mladých, nezrelých rodičoch Anne a Jiřím, ich zbrklo úteku z Československa, erotikou nabitom vzťahu, odvahe i zlyhanie. Martina Formanová líči na pozadí vtedy prebiehajúcej studenej vojny rodinné dráma v celej jeho šírke a najvnútornejšie podobe. Manželia Pořízkovi opúšťajú štyri dni po sovietskej okupácii Československo a nechávajú u prarodičov tříapůlletou Pavlínu. Netuší, ako dlho budú musieť čakať a čo všetko podniknúť, než opäť uvidí svoju dcéru, ani čo prinesie ich stretnutie Autorka opisuje individuálne cesty každého z aktérov s hlbokým porozumením a schopnosťou nájsť humor či komickosť aj vo vážnych životných situáciách.

Formanova_Pavlina_3D-model_final_nahledMartina Formanová pochádza z Brna, vyštudovala scenáristiku na Filmovej akadémii múzických umení v Prahe a od polovice deväťdesiatych rokov žije v Spojených štátoch amerických. Je autorkou autobiograficky ladených próz Skladateľka voňavého prádla (2002) a Zjedla deťom sladkosti (2012), noviel Trojdielne plavky (2007) a Nevera po americky (2011) a románu Ten sen (2009). Napísala tiež dva scenáre, ktoré sa stali predlohou k televíznym filmom.

Sama k je jednou z najznámejších modeliek sveta. Bola prvá zo strednej a východnej Európy, ktorá sa dostala na absolútnu špičku modelingu. Podarilo sa jej získať snovú zákazku stala sa tvárou kozmetiky Estée Lauder za 6 mil. Dolárov, Harpers Bazaar ju zaradil medzi desať najkrajších žien sveta, pravidelne obsadzovala titulnej strany life štýlových časopisov. Zahrala si aj v niekoľkých filmoch Anna, Jej alibi a Arizona Dream, atď. Jej manželom je Ric Ocasek, spevák rockovej skupiny The Cars, s ktorým dvoch synov.

Viac informácií nájdete na www.prostor-nakladatelstvi.cz.

zdroj: Johana Turner

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky