Mladá hudbaNovinky

Timea predstavila nový singel Patience

Speváčka a skladateľka TIMEA sa na scéne prvýkrát objavila koncom roka 2020. Po vydaní debutového EP „Confusion of Warmth” a singlu „Lose my air” sa predstavila na niekoľkých slovenských a českých festivaloch ako napríklad na Metronome Warm up či festivale FRAJ, ako aj na popredných pražských venues ako Jazzdock či Rock Cafe. Za krátku dobu svojho pôsobenia stihla zaujať médiá ako Fullmoon magazine, české Rádio 1, Rádio Wave, Expres FM, ale aj slovenské Rádio_FM, predskakovala aj umelcom ako Madison McFerrin (US) či Mighty Oaks (DE).

Debutové EP spolu so singlami „Lose my air”, „While the sunset goes” a teraz vychádzajúcim singlom „Patience” vydala v novembri 2021 už aj na vinyle, v spolupráci s vydavateľstvom WellPlayed.

TIMEU si vybral na spoluprácu aj holandský manažér a hudobný agent Andries Van Wieren, s ktorým momentálne vytvára plán na najbližšie pôsobenie. Spoluprácu nadviazali vďaka mentoringovému programu pod záštitou LALA music export.

Novinka s názvom Patience

„Skladba „Patience” vznikla v momente, kedy som mala pocit, že nemám čo napísať/povedať. Verím, že každý kto tvorí, to zažil. Je to taký pocit stratenej kreativity a frustrácie, ktorá s tým prichádza. Úplne si to pamätám, bol lockdown, sedela som za klavírom a snažila som sa pomenovať dôvod, prečo neviem nič nové vytvoriť. A zrazu to prišlo a vznikla o tom celá pesnička. Niekedy inšpirácia prichádza z tých najneočakávanejších miest a situácií.”

Nový singel vznikal medzi Prahou a Bratislavou. Spolupracoval na ňom Erik Horák (produkcia, mix) a Gargle & Expel (mastering). TIMEA ho odpremiérovala v akustickej verzii na sérií koncertov “Doma Dobre”, ktorú v decembri zorganizoval Festival Pohoda a nocľaháreň DePaul.

„Táto pesnička je pre mňa taká pripomienka, že niekedy najkrajšie veci vzniknú, keď im dáme priestor a nevytvárame ich pod tlakom.”

TIMEA nám prezradila, že momentálne pracuje na ďalšej tvorbe a v roku 2022 sa máme na čo tešiť.

redkciu informovala Timea Gregova
foto: Lukas Bukoven

Prečítajte si

Comments are closed.