Live

Výťažok z podujatia Angelus Fest bude venovaný OZ Svetielko nádeje

Na benefičnom Angelus Feste vystúpia špičkovéslovenské, metalové kapely. Ich zostavu rozšírili blackened symphonic metaloví Ohen z Trnavy a atmospheric doom metaloví Samsaru z Topoľčian. Výťažok z festivalu venujú organizátori OZ Svetielko nádeje.

SAMSARA má na konte výborný album When The Soul Leaves The Body (2017) a aktuálne pracuje na skladbách pre jeho nasledovníka. Jej vystúpenia sú známe neopakovateľnou atmosférou. 

Kapela OHEN, zoskupená okolo Matúša Novanského (aktuálne pôsobiaceho aj v ďalšej výbornej kapele, ktorá vystúpi na Angelus Feste – APRIL WEEPS), vydala ešte v roku 2014 debutový album Mortal Man, následne bola koncertne pomerne aktívna, postupne sa však zo scény vytratila, takže jej vystúpenie na Angelus Feste môže byť veľkým návratom.

Líder kapely je aj autorom novej grafiky (logo festivalu, maskot) Angelus Festu. Fanúšikovia podujatia sa už teraz môžu tešiť na festivalové tričká a poháre.

Banská Bystrica

Celý výťažok z benefičnej akcie bude venovaný OZ Svetielko nádeje.

 „Svetielko nádeje je občianske združenie, ktoré už 20 rokov pomáha deťom s onkologickými a inými vážnymi ochoreniami a ich rodinám. Je to najstaršie združenie svojho druhu na Slovensku, ktoré úzko spolupracuje s Detskou fakultnou nemocnicou s poliklinikou v Banskej Bystrici, špeciálne s jej detským onkologickým oddelením. Svetielko nádeje prevádzkuje aj jediný detský mobilný hospic na  strednom Slovensku, ktorého poslaním je bezplatne poskytovať paliatívnu starostlivosť nevyliečiteľne chorým a zomierajúcim deťom v ich domácom prostredí a poskytovať podporu ich rodinám. Výťažkom z festivalu podporíme realizáciu projektu Nový priestor pre nádej, cez ktorý Svetielko nádeje pomáha zabezpečiť dispozičné úpravy a potrebné zariadenie pacientskych izieb a spoločných priestorov ako je detská herňa priamo na onkologickom oddelení,“ hovorí Igor Obšajsník, riaditeľ OZ Svetielko nádeje.

Pripomíname, že 11.6.2022 vystúpi v banskobystrickom amfiteátri pestrá zostava slovenských metalových kapiel na čele s ČAD, LUNATIC GODS, PYOPOESY a APRIL WEEPS.

Viac informácií nájdete na oficiálnom webe aj facebookovom profile Angelus Festu.

text a foto: Vlado Lauko (tlačová správa)

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Live