Live

Vrbovské Vetry oznámili program a spustili predpredaj lístkov

Rodinný festival Vrbovské vetry napíše svoju šestnástu kapitolu 2. júla 2022 na futbalovom štadióne vo Vrbovom. Organizátori zverejnili kompletný program a ohlásili začiatok predpredaja lístkov. Kapacita ostáva zatiaľ na počte Pán Precceda + 999 účastníkov. Svoju premiéru zažijú vo Vrbovom Vrbovskí Víťazi s Komorným orchestrom mesta Trenčín. Chýbať nebudú ani obľúbené súťaže a džukebox live.

“S Komorným orchestrom mesta Trenčín máme nacvičený fantastický program, ktorý mal premiéru minulý rok na Pohoda on the Ground a počuť a vidieť ste nás mohli aj vo vysielaní RTVS. Po minuloročnej situácii, keď sme museli festival kvôli nariadeniam presunúť do Jaslovských Bohuníc, sa nám verím, podarí vystúpiť aj u nás doma vo Vrbovom,” pozýva na nadchádzajúci ročík festivalu Braňo Jobus. Hudobníci, ktorí vytvorili nezvyčajné hudobné teleso predvedú v orchestrálnych úpravách z pera Slava Solovica piesne Vrbovských Víťazov a samotný orchester zahrá aj niekoľko skvostov z barokovej hudby.

Do Vrbového zavíta opäť Slobodná Európa, ktorá v apríli vyráža do svojich obľúbených hudobných klubov vrámci turné Kristove roky tour. “Minulý rok sme hrali na špeciálnom turné hlavne Braňove (Alex) veci, tento rok ponúkneme prierez z našej tvorby,” prezradil spevák Whisky. Slobodná Európa sa predstaví v zostave s Lacom Lučeničom a Sveťom Korbeľom na gitare, Rasťom Gore na basgitare, Tomášom “Tuleňom” Vojtekom na bicích a samozrejme s Whiskym za mikrofónom.

Návštevníci festivalu si prvýkrát budú môcť naživo vychutnať absolútnu novinku prešovskej kapely Chiki liki tu-a, skladby z aktuálneho albumu Venované pamiatke budúcich zosnulých, ktorý má štyri nominácie na hudobné ceny Radio_Head Awards za rok 2021. 

Svoj nový album deti rýb predstaví naživo kapela Korben Dallas. Organizátori pozvali na festival poľskú kapelu Hańba, ktorej koncerty mali na Slovensku skvelé ohlasy. Andrea Bučko sa predstaví spoločne so svojou kapelou a ponúkne skladby z albumov Polarity, Escape a projektu Morena. Prítomných roztancuje svojou odľahčenou hudbou Orchester Jeana Valjeana.

Braňo Jobus pokrstí svoju dvadsiatu rozprávkovú knihu Chrontulienka. Pán brat opäť pripravil súťaže Vetrobal, Megalukostreľba, Veľká Vrbovská a Formula Nula. 

Kapacita festivalu zatiaľ ostáva na 999 návštevníkov plus Pán Precceda. Deti do 11 rokov majú vstup zdarma. Lístky sú už v predpredaji v sieti ticketlive.sk.

text: Edo Kopček
foto: archív Vrbovské Vetry

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Live