Live

Smola a Hrušky oslavuje 25 rokov na turné s Totální Nasazení a predstaví aj nečakanú novinku

Kapela Smola a Hrušky oslavuje 25. výročie svojho vzniku a pokračuje v česko-slovenskom klubovom turné s názvom Totální Hrušky tour / 25 rokov Smola a Hrušky. Po dvoch rokoch núteného preloženia to do tretice vyšlo. Ako hosť sa v rámci slovenských zastávok predstaví česká legenda z mesta Slaný, kapela Totální Nasazení, ktorá pôsobí obdivuhodných 32 rokov na českej punk-rockovej scéne.  

Klubové turné má za sebou spoločné skvelé koncerty v českých mestách Daskabát, Praha, Brno, Pardubice a Most. Smola a Hrušky vyzýva fanúšikov, aby prišli na turné podporiť nielen kapely, ale aj kluby a scénu, pretože „bez nich to nemôže a ani nebude fungovať.“

Svoje posledné slovenské klubové turné na dlhšie obdobie začína už tento piatok 4.11. v Bratislavskom Randal clube a v sobotu 5.11. v žilinskom Smer Klube 77. Ďalej turné pokračuje v mestách Košice, Prešov, Nové Mesto nad Váhom, Púchov a Humenné. Obe kapely sa tešia na všetkých skalných aj nových fanúšikov.

Novinka Včela je najvzácnejšia z detského projektu Bobot Robot

Spevák a frontman skupiny Smola a Hrušky už dlhodobo pracuje so svojím tímom aj na detskom projekte. Po rokoch experimentovania a tvorby do šuplíka sa konečne zrodil Bobot Robot, ktorý odštartoval v lete skladbou a klipom Škrečok Lečo. Na turné Totální Hrušky tour predstaví Spoko spolu s Bobotom ďalšiu novú pesničku Včela je najvzácnejšia, na ktorej sa podieľala skupina Smola a Hrušky a odznie aj v rámci koncertnej šou. 

„Teším sa, že práve na oslavách 25 rokov existencie skupiny bude mať detský projekt Bobot svoju svetovú premiéru. Verím, že Bobotova skladba Včela je najvzácnejšia hravo zapadne do koncertného programu a svojím posolstvom a neodolateľnou melódiou zabaví aj fanúšikov skupiny. Bobot odkazuje všetkým: ‚Vážme si včely kým ich máme. Bez nich to nebude ono a bez nich tu nebudú ani ľudia.‘ On už to so svojím plechovým telom nejako vydrží, tak ako sa mu už podarilo padnúť a vstať v servisoch na celom svete počas jeho viac ako storočného robotieho života,”  hovorí frontman kapely Spoko Kramár.

Videoklip Včela je najvzácnejšia si zobral na starosť dvorný kameraman Pavol Varga. Natáčalo sa v nádhernej ekovčelnici s voľným chovom s názvom Včely Raja, ktorá sa nachádza v areáli Urbariátu Hrabušice v Slovenskom raji. Jednou z hlavných postáv klipu bola samozrejme aj Bobotova kamarátka unikátna obria včela, ktorú môžu deti vidieť a zabaviť sa s ňou v zážitkovej experiment galérii LaborARTórium v Spišskej Novej Vsi.

V tejto neľahkej dobe budú obe kapely veľmi vďačné za podporu a účasť na koncertoch. Fanúšikom sa odmenia jedinečnými koncertnými vystúpeniami, samozrejme aj s možnosťou osobného stretnutia a zábavy po koncertoch.

Lístky na turné sú už k dispozícii v sieti Predpredaj.sk

Totální Hrušky 25 Rokov SAH Tour 2022

04.11. Bratislava, Randal Club, 20:00
05.11. Žilina, Smer Klub 77, 20:00
11.11. Košice, Collosseum Club, 19:00
12.11. Prešov, Stromoradie, 20:00
18.11. Nové Mesto nad Váhom, Klub Za Rampami, 20:00
19.11. Púchov, Queens Pub, 20:00
25.11. Humenné, History Art & Music, 21:00

zdroj: Martin Hlavatý, tlačová správa
foto: Jakub Fabian, štúdio Cmava Chyža

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Live