Live

OpenJazzFest kompletizuje program festivalu, ďalšími hviezdami budú Al Di Meola a japonská princezná funku Juna Serita

Open air festival OpenJazzFest na Zelenej vode pri Novom Meste nad Váhom kompletizuje svoj program a uvádza ďalších hviezdnych účinkujúcich. Tento sa na Zelen j vode darí tvoriť line up festivalu naozaj hviezdnym obsadením. Po menách Kurt Elling a Dirty Loops rozšírili zostavu aktuálneho ročníka aj jazzová gitarová špička Al Di Meola a japosnká hviezdna basgitaristka Juna Serita, ktorá sa v Európe predstaví po prvý krát.

Al Di Meola je už roky stálicou medzi najlepšími jazzovými gitaristami a nie je potrebné ho obzvlášť predstavovať, jeho tvorba a spolupráce s celou jazzovou svetovou špičkou hovoria za všetko. Po skvelom koncerte v našom klube Blue Note v roku 2017 vystúpi tento fenomenálny umelec aj  na festivale Openjazzfest a to ako headliner druhého festivalového dňa 15.7.2023 s projektom Al Di Meola Acoustic trio.

Japonská basgitaristka Juna Serita bude v premiére po prvýkrát v Európe. Rockovým magazínom BEEAST bola v roku 2016 uvádzaná ako basgitaristka NO1 a má na konte viacero ocenení. Juna Serita vyštudovala hudobnú univerzitu Showa a študovala u basgitaristu Tetsua Sakuraia (ex CASIOPEA). Na festivale sa predstaví s kapelou v čisto ženskom obsadení aj so skvelou saxofonostkou Harumo Imai. 

„Festivalový program už máme takmer skompletizovaný, predaj vstupeniek prostredníctvom platformy Tootoot je už spustený, ešte sa pokúšame o jedno prekvapenie, dúfam, že sa nám to podarí a že tento rok bude Openjazzfest obrovským zážitkom,“ dodáva na záver Tibor Zelenay.

OpenJazzFest  počas predošlých ročníkov privítal viac ako 24 tisíc návštevníkov. Už tradične je miestom, kde sa stretávajú všetky generácie – od najstaršej generácie až po tú najmladšiu, všetci v dobrej pohode a krásnom prírodnom prostredí. Trinásty ročník sa uskutoční 14. – 15. júla 2023, pričom brány festivalu so otvoria pre návštevníkov každý deň od 18:00 a  koncertný program tradične  od 19:00 hodiny. Festival z verejných zdrojov podporil aj Fond na podporu umenia.

Informácie a vstupenky:

www.openjazzfest.sk  

https://tootoot.fm/sk 

Facebook:

https://www.facebook.com/pages/Open-Jazz-Fest  

 

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Live