Live

Mňága a Žďorp je na jarnom online turné. Zahrá ešte so Žbirkom, Nohavicom i Pavláskom

Korona nekorona, Mňága a Žďorp si užíva jarné turné, ktoré zároveň streamuje naživo. Každý koncert je iný a vystúpi na ňom minimálne jeden hosť. Naposledy skupina navyše prepojila svoj stream so streamom slovenskej skupiny Chiki liki tu-a, ktorá sa snaží pomôcť svojmu hudobnému klubu Stromoradie. Aktuálnym hosťom vysielania 17.4. bude herec Lukáš Pavlásek. O týždeň neskôr sa ku kapele pridá na streche Šumavská Tower Miro Žbirka.

“Už v minulom roku sme si overili, že aj takto môžeme zostať v kontakte s ľuďmi a urobiť im radosť v tejto divnej dobe. To je naša najväčšia motivácia. Preto im ponúkame dve až tri hodiny pesničiek a rozhovorov každú sobotu o ôsmej večer,” hovorí o turné s jedenástimi dátumami spevák kapely Petr Fiala.

Online koncerty si Mňága a Žďorp vyskúšala už vlani v jari a jeseni, kedy fanúšikom prostredníctvom internetovej televízie Mall.tv naservírovala 22 streamov. Najväčší ohlas zaznamenal koncert na streche hotela Apollo vo Valašskom Meziříčí, ktorý videlo 130 000 ľudí. Mňága si strihla aj svoje vôbec prvé akustické vystúpenie, ktoré na konci roka vydala na dvojalbume Přístav Unplugged.

Koncertovať budú na streche hotela Thermal aj na statku

Jarnú online šnúru odštartovala kapela v sobotu 20.3. špeciálnym koncertom v Liďáku vo Valašskom Meziříčí. Túto sobotu 17.4. sa ku koncertu s názvom Takže Dobrý pridá ku kapele jej dobrý priateľ, herec Lukáš Pavlásek. Počas turné prebehnú ešte dva takzvané Spešl koncerty. 24. 4. na streche šumavská Tower v Brne s Mekym Žbirkom a 22. 5. na statku saxofonistu Tibíka v Hradci nad Svitavou s Vypsanou fiXou.

Medzi ďalšími hosťami nebudú chýbať pesničkári Jaromír Nohavica a Karel Plíhal alebo producent posledných dvoch albumov Mňágy Milan Cimfe. “Na hostí sa veľmi tešíme, pretože sú to šikovní a talentovaní chlapci a dievčatá. S každým spoločne niečo zahráme a pokecáme. Každý koncert bude úplne iný,” dodáva frontman skupiny. A to sa týka aj samotného repertoáru.

Najväčším nezvykom je hrobové ticho po každej pesničke

Fanúšikovia sa ešte môžu tešiť na večery venované albumom Nic Složitýho, Dutý ale free, na Stanici polární a Takže dobrý. Chýbať nebudú ani love songy a pesničky na želanie. “Streamovanie je jednoducho iná disciplína ako živé koncerty, ale aj v nich sa dá vždy zlepšovať a vymýšľať rôzne veci, aby sme im dodali nejakú pridanú hodnotu. Najväčším nezvykom je pre nás to hrobové ticho po každej pesničke, ale už sme sa naučili, hneď si sami zatlieskať a poriadne sa pochváliť,” hovorí Petr Fiala. 

Lístky na online streamy sú k dispozícii na e-shope Mňágy. Za normálny koncert zaplatia fanúšikovia 149 Kč, za spešl 349 Kč. “Vlani fanúšikovia prispievali dobrovoľným vstupným a mnoho z nich tak aj urobilo, za čo sme veľmi vďační. Tento rok sme si povedali, že keď môžu zaplatiť títo loajálni fanúšikovia, tak sa to budú musieť naučiť aj ostatní. Prvú štvrťhodinu dávame zdarma a potom sa bude môcť každý rozhodnúť, či sa bude pozerať ďalej alebo nie. Je to samozrejme zaujímavá skúška a uvidíme, ako k tomu ľudia pristúpia,” dodáva Petr Fiala. Prenosy znova technicky zabezpečuje Mall.tv. Pre tvrdé fanúšikovské jadro kapela pripravila permanentku na všetky online streamy s 30% zľavou.

Predpredaj vstupeniek:

https://shop.mnaga.cz/vstupenky/

Jarná online šnúra:

17. 4. Takže dobrý, hosť: Lukáš Pavlásek
24. 4. Spešl! Brno, Šumavská Tower , hosť: Meky Žbirka
1.5.  Prvomájový, Love songs, hostia: Jaromír Nohavica a Jitka Andrášková
8. 5. Na stanici polární, hosť: Karel Plíhal
15. 5. Nic složitýho, hosť: Milan Cimfe
22. 5. Spešl! Táborák, Hradec nad Svitavou – u Tibíka na statku
hosť: Vypsaná fiXa (Márdi a Pítrs)
29.5. Best of, hosť: Milan Kuchynka (MALL.TV)

Odohrané koncerty Jarnej online šnúry:

20. 3. Spešl! Dáreček, Valmez Liďák
hostia: Roman Holý (J.A.R., Monkey Business), Tomáš Hanák (Divadlo Sklep), Petr Váša (Ty Syčáci, Jasná Páka), Čechomor (Franta Černý a Karel Holas)
27. 3. Písničky na přání, hosť: Ondra Fencl (Schodiště, Hromosvod, Vladimír Merta)
3. 4. Dutý ale free, hosť: Martin Kyšperský (Květy)
10. 4. Happyend story, hosť: Petr Zelenka, spešl hosť: Chiki liki tu-a

Minuloročný koncert zo strechy hotela Apollo:

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Live