Live

Mieria k nám krotitelia elektrických gitár: Michael Angelo Batio , GUS G, Rowan Robertson a Andrea Martongelli

V rámci projektu G4 – ELECTRIC GUITARLANDS sa v Košiciach a Žiline predstavia štyria majstri gitarového remesla – Michael Angelo Batio z heavymetalovej skupiny Manowar, Gus G, ktorý pôsobil ako gitarista v kapele Ozzyho Osbournea a taktiež založil vlastnú kapelu Firewind, Rowan Robertson, známy z kapely Dio a Andy Martongelli z David Ellefson Band.

Svetoznáme mená sa dychberúcou gitarovou show postarajú o unikátny večer plný virtuóznej hry. Bude sa citovať zo sólových projektov, z repertoáru Ozzy Osbourna, Ronnie James Dia, Manowar, Black Sabbath, Metallica, Megadeth, atď. Program ponúkne viac ako dve hodiny, počas ktorých muzikanti predstavia spolu s kapelou svoje individuálne sety a netradičný koncert bude vrcholiť spoločným finále.

Ku koncertu sa v rozhovore s Petrom Hajdu pre „mojamuzika.dennikn.sk“ vyjadril Gus G (Ozzy Osbourne band, Firewind):

„Budeme štyria gitaristi, takže si vieš predstaviť, koľko sól tam zaznie. Každý z nás bude mať zhruba polhodinový set a napokon si všetci zadžemujeme spolu na niektoré klasické rockové hity. Rowan bude mať set zložený z Diových vecí, ja budem hrať svoju sólovú tvorbu, rovnako ako Michael Batio. Ten v Európe so svojou kapelou nebol už riadne dlho. Bude to fakt zaujímavé, bude to jedno dlhé gitarové sólo,“ vyjadril sa k pripravovaným koncertom Gus G.

Koncerty sa uskutočnia 28.04. v košickom hudobnom klube Collosseum a 30.04. v žilinskom Smer Klube 77. Lístky sú v predpredaji v sieti Ticketportal.

text: Peter Hajdu
foto: Doublehead Production

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Live