Live

Kurt Elling headlinerom prvého dňa Open Jazz Festu na Zelenej vode

Všetci priaznivci nielen jazzovej hudby sa môžu aj tento rok tešiť na svoj obľúbený jazzový festival na Zelenej vode pri Novom Meste nad Váhom. Uskutoční sa 14. a 15. júla. Open air festival OpenJazzFest sa už tradične bude konať na brehu jazera v prírodnom amfiteátri a ponúkne naozaj exkluzívny program.

„Dramaturgia festivalu bude tento rok naozaj pestrá aj čo sa týka jazzových žánrov, ale aj nových tvárí na slovenskej hudobnej scéne,“ hovorí Tibor Zelenay, dramaturg a riaditeľ festivalu. 

Už tradične sa na úvod oboch festivalových dní predstavia autorské projekty slovenských hudobníkov a festivalový program doplnia špičkoví zahraničný umelci.

Festival odštartuje 14. júla Ľubo Šamo Projekt, ktorý založil  jazzový huslista Ľubo Šamo a v roku 2016 bol s  debutovým CD „Good Trip“ nominovaný na cenu Esprit. 

V piatok večer sana Slovenskú predstaví premiérovo gitarista Mindaugas Stumbras z Litvy, ktorý príde prezentovať svoj autorský projekt Mindaugas Stumbras Quintet. 

Hlavnou hviezdou piatkového večera bude lahôdka v podobe projektu SuperBlue_ Kurt Elling & Charlie Hunter. „Kurt Elling vystupoval už dvakrát v našom hudobnom klube Blue Note v Novom Meste nad Váhom a chceli sme tento zážitok umožniť aj návštevníkom festivalu, podarilo sa nám to tento rok, čo ma veľmi teší,“ dopĺňa Tibor Zelenay. 

 

Druhý festivalový deň otvorí medzinárodný projekt Topoľana slovenskej flautistky Márie Rehákovej. Vo svojom sextete spája londýnsky jazz so slovenskými ľudovými piesňami. Mária študovala jazz na londýnskej Guildhall School of Music a je držiteľkou ceny JazzStartUp 2022.

Celý program festivalu predstavia organizátori do konca apríla vrátane ďalších zaujímavých mien vrátane headlinera druhého festivalového dňa.

„Zostáva veriť, že nás podrží počasie a návštevníci si prídu vychutnať program v pohodovej atmosfére, tak ako je u nás zvykom,“ pozýva Tibor Zelenay na podujatie.

OpenJazzFest  počas predošlých ročníkov privítal viac ako 24 tisíc návštevníkov. Už tradične je miestom, kde sa stretávajú všetky generácie – od najstaršej generácie až po tú najmladšiu, všetci v dobrej pohode a krásnom prírodnom prostredí. Dvanásty ročník sa uskutoční 14. – 15. júla 2023, pričom brány festivalu sa otvoria pre návštevníkov každý deň od 18:00 a  koncertný program začne tradične  od 19:00 hodiny.

Festival z verejných zdrojov podporil aj Fond na podporu umenia.

Kompletné informácie nájdete na oficiálnych webových stránkach festivalu a Facebookovom profile. Lístky na 13. ročník OpenJazzFestu budú v predpredaji v sieti Tootoot.fm.

zdroj: tlačová správa
foto: archív Blue Note

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Live