Live

Koncerty projektu Hudba do regiónov pokračujú v Prešove a Banskej Bystrici

Asociácia Hudobných Klubov Slovenska pokračuje v celoročnom projekte Hudba do regiónov. Blížiacu sa klubovú sezónu tento týždeň avizujú koncerty kapiel Pekelné kone v prešovskom hudobnom klube Stromoradie a Mr. Psycho & Dark Angels v banskobystrickom klube Hogo Fogo.

„Na prvotnú výzvu ešte z kraja tohto roka nám reagovalo vyše 250 slovenských kapiel, z ktorých si vybrali kluby z našej asociácie účinkujúcich pre svoj jarný program. Leto bolo najmä o festivaloch, hrávalo sa skôr v kluboch, ktoré majú možnosť organizovať koncerty v exteriéri, preto sú po krátkej pauze tieto prvé koncerty lastovičkami ďalších desiatok koncertov, ktoré pripravujeme na túto jeseň a zimu v rámci projektu Hudba do regiónov,“ pozýva do klubov Tibor Zelenay, predseda Asociácie Hudobných Klubov Slovenska (AHKS).

Projekt Hudba do regiónov je zameraný najmä na kapely, ktoré nedostávajú veľký priestor v médiách. Všetky kluby z AHKS sú špičkovo vybavené a ponúkajú kapelám a návštevníkom kvalitný servis.

Vo štvrtok 25. augusta vystúpi na prešovskom Stromoradí pred hudobným klubom kapela Pekelné kone, ktorá predstaví svoj debutový album Všetko pominie. Pekelné kone robia akustickú hudbu so slovenskými textami. Vychádzajú z tradičného blues, country, folku, americany a slovenského a rómskeho folklóru.

Väčšinu skladieb zložil Tomáš Hricišák, ku ktorému sa pridal jeho dlhoročný hudobný súputník a basgitarista Jozef „Zelo“ Zeleňák (o. i. pôsobí v českej kultovej kapele Natural).

Pôvodne akustické duo (gitara, banjo, kontrabas, spev a vokály) sa transformovalo na plnohodnotnú kapelu doplnenú o bubeníčku Jane Meduza Hall, akordeonistu Radka Veselého a nepravidelného koncertného člena a producenta albumu Maja Džubáka,  v ktorého štúdiu Smile 4 U Records aj nahrávka vznikla.

V nedeľu 28. augusta odohrá svoj koncert v rámci projektu Hudba do Regiónov Mr. Psycho & Dark Angels. Za mikrofónom saukáže Oskar Szabó, bývalý spevák skupiony VZCHN. Kapela ponúkne rockabilly show a atmosféru 50. rokov.

Hudba do regiónov, zatiaľ oznámené koncerty:

25.8. Prešov, Stromoradie – Pekelné Konce
28.8. Banská Bystrica, Hogo Fogo – Mr. Psycho & Dark Angels
10.9. Nitra, Music a Cafe – Edo Klena a Lukáš Valkučák
23.9. Nové Mesto nad Váhom, Blue Note – Musica Vista
1.10. Bratislava, Club Hron – The Rest

text: Edo Kopček
foto: Norbert Tappert

 

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Live