Live

Koncertná mapa Slovenska (20. – 26.7. 2022)

Ubehlo viac ako päť dekád od vzniku hnutia New Wave of British Heavy Metal, ktoré na hudobnú scénu privialo nesmrteľnú generáciu heavy metalových kapiel. Jeden z najsilnejších pilierov NWOBHM – Judas Priest príde aj so svojimi súputníkmi Saxon do Bratislavy. „Judáši“ sú na odkladanom celosvetovom turné 50 Heavy Metal Years, ktorého už len samotný názov vzbuduje rešpekt a úctu. 

Metalové publikum oveľa tvrdšieho razenia (niekedy bol práve heavy metal najtvrdšou metalovou odnožou, čo sa samozrejme časom menilo a prinieslo inú, novú vlnu extrémne tvrdej muziky) sa stretne na letisku v Tekovskom Hrádku v okrese Levice. Gothoom Open Air festival tu našiel len pred pár mesiacmi svoje nové pôsobisko. Žánrovo vyhranený festival ponúkne v rámci extrémneho metalu jeden z top lineupov tohto leta na čele s Kataklysm.

Žilinský hudobný klub Smer Klub 77 oslávi v piatok svoje štvrté narodeniny. Majiteľovi aj technickému a obslužnému personálu gratulujeme a prajeme legendárnu oslavu. Počas večera vystúpia Američania The Carpenter Ants a náš René Lacko s Downtown Band.

V Prešovskom hudobnom klube prebieha Mesiac autorského čítania. Je to primárne literárna akcia, ale sú počas nej naplánované aj hudobné vystúpenia. Každý deň do 2.augusta vystúpi CZ/SK autor/ka o 18:00 a o 19:00 isladský autor/ka. Kompletný program nájdete na webe podujatia. Vstupné je dobrovoľné.

V Bytči sa uskutočnia Hviezne noci: Diss. V Spišskej Belej Fest Fajny Fest.

Už tradične si môžete vybrať z rôznych žánrov a typov podujatí. Pozrite si, kde sa bude dať dobre zabaviť aj duševne vyžiť najbližších sedem dní.

Streda 20. 7. 2022

Banská Bystrica:

  • Pink Floyd Revival – Hogo Fogo, 20.00

Bratislava:

  • Copenhagen Showband – Bratislavský hrad, 11.30
  • Peter Lipa (Lipa spieva Lasicu) – Štúdio L+S, 19.00
  • Blanch (Koncerty na nádvorí) – Mirbachov palác, 19.30
  • Inštrumentálna komorná hudba 18. storočia pre štyri nástroje (Le Nuove Musiche: Hudobné kleNoty) – Nádvorie Zichyho paláca, 20.00

Poprad:

  • Akustika – kultúrne centrum Lahodné Nebo, 19.30

Trenčín:

  • DJ Tommy (Wednesday Party) – 3plex Club, 21.00

Štvrtok 21. 7. 2022

Banská Štiavnica:

  • Lukáš Adamec a Viktor Špak – Hogo Fogo, 20.00

Bratislava:

  • Dychová hudba Ministerstva vnútra – Hviezdoslavovo nám., 17.00
  • Vec / Švidraň – Propeller, 18.00
  • Judas Priest / Saxon – NTC, 19.00
  • Vetroplach (20 rokov skupiny) – Klub pod lampou, 20.00
  • Kučerová & Lapšanský – Veľký evanjelický kostol, 20.00

Domaša:

  • Robo Opatovský (Bohemia spieva) – Loď Bohemia, prístav Dobrá, 19.00

Holíč:

  • DJ Milan Lieskovsky / DJ EKG / DJ Marsy a ďalší (Cibula Fest) – Cool Aréna, od 20.00

Košice:

  • The Paper Dragon / Neskorý Zber – Tabačka Kulturfabrik, 20.00
  • Crypta / Teufelsmauer – Collosseum, 00.00

Liptovský Mikuláš:

  • P/\ST – Diera do sveta, 20.00

Nové Mesto nad Váhom:

  • Kali a Peter Pann/ Separ a DMS – Zelená voda – Amfiteáter, 19.00

Poprad:

  • Eros Ramazzotti Tribute Band (Revivalové štvrtky) – Nám. sv. Egídia, 19.00

Prešov:

  • DJ Beer Pong + José Slivka (Pivný festival) – Jazdecký areál 

Stará Ľubovňa:

  • Richard Müller (´22 TOUR) – Pod hradom Ľubovňa, 19.00

Tekovský Hrádok (okres Levice)

  • Inferno / The Ruins of Beverast / Gaerea / Ereb Altor / Khors / Arkona a ďalší (Gothoom Open air fest 2022) – Letisko Tekovský Hrádok, od 14.20

Žilina:

  • Mattia Müller a Delo Sauce – Nová synagóga, 20.00

Piatok 22. 7. 2022

Banská Bystrica:

  • Para – Záhrada CNK, 19.30
  • Fobia Kid (krst albumu) + special guests – Urban Spot, 20.00

Bratislava:

  • Frankey & Sandrino / Philipp Straub (Moody Waves) – Loď Harmónia, od 16.00
  • Mäsokombinát (Narodeninový špeciál) – Nová Cvernovka, 19.00
  • In Twilight’s Embrace & Truchło Strzygi – Randal Club, 19.30
  • Guitarritos – Zrzky Wine & Tapas, 20.00
  • Haďaci (Hudobné piatky) – Sad Janka Kráľa – Kultúrna scéna, 20.00
  • Veľká Potreba / Orchester Worchester – Pink Whale, 20.00
  • Riava + Sam Handwich – Hydepark, 20.30
  • Murder on the Dancefloor (90s Party) – KC Dunaj, 21.00
  • Philipp Straub / Denes Toth / Manid / Mowonic / Plusplus (Afterparty Moody Waves) – Sun Deck, 22.00
  • Alfred Czital / Dimizako / Neraev / Whithe (Vkus – Numerológia) – WAX, 22.00
  • Gnork / The_And / Kabal / BBK / BigFish (Junction) – Fuga, 22.00

Dobrá voda:

  • Dany Moment / Kabát revival / Heľenine oči  (10. výročie otvorenia Bufetu Mariáš) – od 20.00

Hlohovec:

  • Smola a Hrušky – Caft beer and coffee Pod Smrekom, 21.00

Holíč:

  • Polemic / Čechomor / Metalinda / No Control a ďalší (Cibula Fest) – Hlavná stage, od 14.00
  • Sima / Kali / Čavalenky a ďalší (Cibula Fest) – Cool Aréna, od 20.00

Ľubotice:

  • Galaxis – Žbirka Revival – reštaurácia U suseda, 20.00

Martin:

  • Juraj Hnilica, Kaczi, Mirka Slančíková Miškechová, Ján Marton (Akustické koncerty v záhrade SNM) – Záhrada Slovenského národného múzea, 17.00

Modra:

  • Sisa Fehér: KHI – Evanjelický kostol nemecký, 18.00 / Emil Viklický & Pavel Hrubý – Evanjelický kostol nemecký, 19.30 / Feledi Kairos Quintet – Nádvorie radnice, 21.00 / Alapastel (Zvuk for Modra) – Klub za oponou, 22.30 

Muráň:

  • Ondrej Kandráč a Sokoly / BB country / Pacipacifik / Kabát revival (Ródeo Muráň) – Peprovice, od 18.00

Námestovo:

  • Kéfas / Tow Meot/ Credo a hostia / Dávid Jopčík s kapelou a ďalší (Festival Verím Pane), od 19.00

Nitra:

  • For You a capella – Music a Cafe, 20.00

Nové Mesto nad Váhom:

  • Muzz (Rezzonate present) – Zelená voda – Pláž Koliba, 21.00

Piešťany:

  • B-PURP / Gleb / Luca Brassi10x / Nuri / Porsche Boy / Samey / Saul (Big Boy Fest) – Podzemie, od 18.30

Poprad:

  • Ema Drobná (Koncertné piatky) – Nám. sv. Egídia, 19.00

Prešov:

  • Horkýže Slíže (Pivný festival) –  Jazdecký areál, 20.00
  • Goodnoise / Patogenéza / Sistem Erorr / Osma + Skutek / Ero a ďalší (4 Brothers Festival) – Amfiteáter, od 20.00

Svätý Anton:

  • Vrchársky orchester pod vedením Juraja Pecníka – Pódium na rínku, 19.00

Svidník:

  • Richard Müller (´22 TOUR) – Amfiteáter, 20.00

Šamorín:

  • Szeretni bolondulásig – Nádvorie Korona, 19.00
  • Mattia Müller a Delo Sauce – Šup Šup Music Club, 21.00

Tekovský Hrádok (okres Levice)

  • Suffocation / Mgla / Memoriam / Evoken / Draconian / Tortharry a ďalší (Gothoom Open air fest 2022) – Letisko Tekovský Hrádok, od 10.20

Trenčín:

  • DJ Johnny Bee / DJ Marko (Bee Night) – 3plex Club, 21.00

Trnava:

  • IMT Smile – Amfiteáter, 20.00

Zemplínska Šírava:

  • Cigánski diabli / Ľubo Virág a hostia (Diabolské tóny) – Amfiteáter, 19.00
  • Leftwing Kody / Adriana Hranacova / Alexey / Borra / Dinelo / D.K.O / Dlugosh / Elsy / Johny de City a ďalší (Sundance Festival) – Lúč, Vinné

Žilina:

  • The Carpenter Ants / René Lacko a Downtown Band (4. narodeniny Smer Klubu 77) – Smer Klub 77, 19.00

Sobota 23. 7. 2022

Banská Bystrica:

  • Richard Müller (´22 TOUR) – Amfiteáter, 20.00
  • Funkiez & DJ Ceil – Hogo Fogo, 20.00

Bratislava:

  • Milo Kráľ Band / Barbora Švidraňová – Botanická záhrada Univerzity Komenského, 10.00
  • Technimatic / Drumatique (Drum and Bass Boat Trip) – Loď Harmónia, od 16.00
  • Erø / Andrea Bučko / DJ Future sound of Petržalka (Festival na Hradbách) – Mestské hradby, od 17.00
  • Archívny chlapec (Koncerty u Marka Twaina) – Kamel klub, 19.00
  • Space Huns / Void Odyssey a ďalší – Garáže pod Prístavným mostom, 19.00
  • Goya Menor – Good Life Club, 21.00
  • DJ Vincent Vega / DJ Billy Crash (Tarantino Music Night) – KC Dunaj, 21.00
  • Milan Lieskovsky – Club Hron, 21.00
  • Ema Lacová / Slaytiiina (Party Monster Summer) – Majestic Music Club, 22.00
  • Central Gang Show: Vercetti / Forest Blunt / Shaka / Mek / Spack / Chachi / Dj Travis (DropTop) – Sun Deck, 22.00
  • Ke3n / Gabanna / Bëor / Fragment (Drum and Bass Boat Trip Afterparty) – Pink Whale, 22.00
  • Styller (Substance) – Radosť Music Club, 00.00

Bytča:

  • Ziúr / Lutto Lento / Lonker See / Isama Zing / Adela Mede / Zosia Hołubowska and Julia Giertz: COMMUNITY OF GRIEVING a ďalší (Hviezdne noci: DISS) – Ladovňa, od 10.00

Dobrá voda:

  • Hrdza / Slniečko / Iconito  (10. výročie otvorenia Bufetu Mariáš) – od 22.00

Holíč:

  • Mirai / Vašo Patejdl / Desmod / Fleret / Hlahol a ďalší (Cibula Fest) – Hlavná stage, od 14.30
  • Puerto / MessenJah / Rida Radar / DJ Robert Burian a ďalší (Cibula Fest) – Cool Aréna, od 20.00

Kremnica:

  • Hrdza / Smola a Hrušky / AC/DC  Revival – jarmok, 21.00

Marianka:

  • Sokoly (Hody) – 19.00

Modra:

  • Fusion Biscuit (Jazzové raňajky) – Cuvée_modra, 10.00 / Przemysław Strączek & Chiao-Hua Chang – Evanjelický kostol nemecký, 16.30 / Arava Gal & Marek Žilinec – Nádvorie radnice, 18.00 / Irena & Vojtěch Havlovi – Evanjelický kostol, 19.30 / Boris Čellár: Ostium (Zvuk for Modra) – Evanjelický kostol, 20.40

Muráň:

  • Horkýže Slíže / Heľenine oči / Vojta Nedvěd s kapelou (Ródeo Muráň) – Peprovice, od 20.10

Námestovo:

  • Dominika Gurbaľová a priatelia / Smaily / Kapucíni / jeTvoje / Križiaci a ďalší (Festival Verím Pane), od 11.00

Nitra:

  • Grofo / P.A.T / Anita Soul / Mamuko Berci / Kale Lulugyi / Vanessa Šarközy & Miloš Biháry – Gipsy Jazz Project a ďalší (Amaro Fest) – Agrokomplex, od 14.00
  • Oiee / Mr. & Mrs. Beat’o / Cerulo (KozaFest) – Hidepark, 20.00

Nové Mesto nad Váhom:

  • IMT Smile – Zelená voda – Amfiteáter, 20.00

Prešov:

  • Edo Klena (Bol som tu) – Libresso Books & Coffee, 19.00
  • PSH – Peneři strýčka Homeboye / Dušan Vlk / 29. august / Asthma / Graffiti jam / Skate Contest a ďalší (4 Brothers Festival) – Amfiteáter, od 12.00
  • Beatles Band (Pivný festival) – Jazdecký areál, 20.00

Púchov:

  • Frankie & The Deadbeats / NOV (Hudba v parku) – Park pri župnom dome, 20.00

Spišská Nová Ves:

  • Inštrumentálna komorná hudba 18. storočia pre štyri nástroje (Le Nuove Musiche: Hudobné kleNoty) – Radnica, 18.00

Spišská Belá:

  • Bez Ladu a Skladu / Bijouterrier / Catastrofy / Modré Hory / Geišbergovci / Pentagramček a ďalší (Fest Fajný Fest) – Kaštieľ Strážky, od 10.00

Tekovský Hrádok (okres Levice)

  • Kataklysm / Protector / Fleshcrawl / Aeonian Sorrow / Moribund Oblivion / Bloodphemy a ďalší (Gothoom Open air fest 2022) – Letisko Tekovský Hrádok, od 10.20

Trenčín:

  •  Lenka Filipová – Piano Club, 18.00
  • DJ Robo Hulin (This Saturday) – 3plex Club, 21.00

Veľké Uherce:

  • Sub Focus (Trident Open Air 2 W) – Na Kameni, 20.00

Zemplínska Šírava:

  • Leftwing Kody / Adriana Hranacova / Alexey / Borra / Dinelo / D.K.O / Dlugosh / Elsy / Johny de City a ďalší (Sundance Festival) – Lúč, Vinné

Zvolenská Slatina:

  • Nina Rosa / Puding Pani Elvisovej / DJ set Simple Souls (Festival Guča umenia 2022) – od 19.00

Žilina:

  • Peter Lipa & band – Smer Klub 77, 20.00

Nedeľa 24. 7. 2022

Bratislava:

  • Chic2Chick Trio (Pikniky vo Vodárenskej záhrade) – Vodárenská záhrada, 15.00
  • Filip Dámec, Vojtěch Semerád, Tomáš Laitkep, Ondřej Holub, Jaromír Nosek – Cappella Mariana (Hortus Artis 2022 – Pieseň piesní) – Záhrada Domu Albrechtovcov, 18.00
  • Semblant + special guests – Randal Club, 19.00

Košice:

  • Uada / Panzerfaust / Besna – Collosseum, 18.30
  • Modus – Botanická záhrada UPJŠ, 18.30

Modra:

  • Miloš Biháry – Jazzové raňajky (Zvuk for Modra) – Cuvée_modra, 10.00

Námestovo:

  • Monika Ližbetin / Miro Jilo / Peter Milenky Band / Hero / Sima Magušinová a ďalší (Festival Verím Pane), od 11.00

Nitra:

  • Gipsy Casual / Bódi Guszti & Margó / Jan Bendig / Gipsy Štrba / Gipsy Čave a band / Bengas a ďalší (Amaro Fest) – Agrokomplex, od 13.00

Nové Mesto nad Váhom:

  • Kandráčovci – Zelená voda – Amfiteáter, 19.00

Prešov:

  • Kapela On Off – Jazdecký areál, 18.00

Ružomberok:

  • Adriana Antalová a Mária Magyarová Plšeková (Organový festival) – Jezuitský kostol, 18.00

Veľký Krtíš:

  • Richard Müller (´22 TOUR) – Amfiteáter, 20.00

Zemplínska Šírava:

  • Leftwing Kody / Adriana Hranacova / Alexey / Borra / Dinelo / D.K.O / Dlugosh / Elsy / Johny de City a ďalší (Sundance Festival) – Lúč, Vinné

Pondelok 25. 7. 2022

Bratislava:

  • Uada / Panzerfaust („SVNS OV THE VOID“ European Summer Tour 2022) – Fuga, 19.30

Košice:

  • Portrayal of Guilt / Pakosteň / Otras – Collosseum, 19.00

Utorok 26. 7. 2022

Bratislava:

  • Eremen & Petijee / Space Cats – Propeller, 18.00

    Odporúčané blížiace sa podujatia:

    29.-31. júl
    Liptovský Mikuláš – Mikulášsky jazzový festival

    účinkujúci: Lukáš Oravec Quartet feat. Robert Szakcsi Lakatos & Tony Lakatos /Mattia Müller presents DELO SAUCE /Beata Hlavenková a Kapela Snů – Sně /Golnar & Mahan Trio Nikol Bóková Quartet /Radovan Tariška & Cubanos feat. Carlos Sarduy and Rolando Luna a ďalší

    viac info na webe festivalu

    lístky: Predpredaj.sk

    Ak chcete, aby sa v našich prehľadoch objavili aj Vaše podujatia, napíšte nám na email koncerty@mojamuzika.sk. Uveďte názov podujatia, miesto, mesto, dátum a čas.

    text: Jozef Husovský
    titulná foto: Terde Jongh / facebook.com/OfficialJudasPriest

 

VSTUPENKY

Prečítajte si

Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Viac:Live