Live

Kapela ZRNÍ vás svojou hudbou donúti vyskočiť z vlastného obrysu  

Prešov čaká cez predlžený víkend búrka pripomínajúca koncert či koncert pripomínajúci búrku… a postarajú sa o ňu už v piatok 28. októbra kladenskí ZRNÍ, teda štyria Honzovia a jeden Ondrej. 

Vrava napnutých lán hudby, beaty kladenských uholných strojov a melódie, ktoré znejú dlho vzadu v hlave. ZRNÍ sú stopári nových postupov, spájajú železitú pevnosť so zvučným drevom a uhýbajú sa tomu, čo by sa malo. V posledných rokoch sa kapela pohybuje v medzipriestore alternatívy a popkultúry, volí si vlastnú cestu a vytvára úplne vlastné prostredie. Kombináciu elektroniky a pesničkárstva vedie autenticita a hra so zvukom a vlastnými možnosťami. 

Nie je mnoho kapiel, ktoré by tak prekvapovali, ako práve ZRNÍ. Intimitu a pokoru z albumov dokážu na koncertoch pretaviť do obrovskej energie, ide sa na dreň hudobného aj osobného zážitku. Hýbu hranami aj vnútornými pocitmi, vzývajú k tancu aj pozornému počúvaniu. „Väčšina našich piesní vzniká spoločnou improvizáciou. Inšpiruje nás príroda, jej trvalé princípy, krajina, ľudová hudba, ale rovnako tak vychádzame aj zo súčasnej, rýchlej elektronickej doby, ktorá prináša zvuky strojov, miest, špecifické ľudské pocity a situácie, ale aj nové hudobné možnosti.“, poznamenávajú chlapci.  

ZRNÍ hrá hudbu, prepletajúcu sny, niekedy alternatívne pomalú, inokedy zase totálne popovú a do skoku a hrá ju už dvadsaťjeden rokov. Za ten čas vypravili Hrdinu počítačových hier do sveta, Nasledovali kojota, zložili Soundtrack ku koncu sveta, odštartovali Jiskříci, a to všetko aby našli Nebeský klid. No s pokojom má tento album spoločný len názov. Vlieva sa do končekov prstov, myká každým nervom a núti vyskočiť z vlastného obrysu. Plný úderov besniacej energie. 

Tak besnite s nimi! Už 28. októbra od 21:00 v hudobnom sklade na Stromoradí. Tak nestojte, nemlčte, neprestávajte, kričte a neváhajte. Užite si párty, lebo tento koncert sa už nikdy nebude opakovať. 

Koncert je súčasťou projektu christiania naživo 2022 klubu Christiania, ktorý podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia. 

zdroj: Jana Seman, tlačová správa
foto: Zuzana Veselá

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Live