Live

Infected Rain vystúpia koncom júla na open air koncerte v lome pri Skalici

Infected Rain a ďalšie skvelé kapely vystúpia v sobotu 22.7. 2023 v areáli pieskového lomu nad golfovým ihriskom pri Skalici. Toto miesto má nezameniteľnú jedinečnú atmosféru a už tradične sa tu koná Fest Maringota. 

 Moldavskí Infected Rain sa právom zaradili medzi TOP metalové kapely spojené s moderným soundom a ženským vokálom. Na ich čele stojí charismatická speváčka Lena Scissorhands, ktorá kombinuje screaming s rôznymi hlasovými polohami.

Infected Rain mali vystúpiť v Orlovni už v júni 2020. Ale rôzne okolnosti to zariadili tak, že sa u nás predstavia až toto leto, v rámci celoeurópskeho Heyday Tour. Kapela vunikla v roku 2008 a už od svojich začiatkov je známa ako jedna z najtvrdšie pracujúcich metalových kapiel na scéne. Okrem toho kapelu zdobí ukážkový prístup k svojim fanúšikom.

Ich úsilie im prinieslo zmluvu s jedným z najlepších hudobných vydavateľstiev Napalm Records a účasť na najväčších európskych festivaloch a pódiách nielen v Európe, ale aj za oceánom. Momentálne Infected Rain pracujú okrem rozbehnutého tour aj na svojom šiestom albume v novenej zostave. Po odchode Sergeya Babicha (gitara) a Vladimira Babicha (basgitara) sa novou basgitaristkou stala Alice Lane.

„Kapela s každým novým materiálom potvrdzuje, že dokáže prepojiť svoju jedinečnú a energickú zmes štýlov s tvrdými riffmi a temnými melódiami ako žiadna iná kapela na metalovej scéne. Infected Rain je vždy zárukou skvelej a pulzujúcej show, ktorá v podstate nikdy nesklame,“ hovorí spoluorganizátor Palo Šebesta z Orlovne.

Z Prahy príde do Skalice stále populárnejšia kapela  Stellvris, ktorá sa na scéne za pomerne krátku dobu etablovala na vrchole českého moderného metalu a určite má veľký potenciál preraziť aj v zahraničí, kde kapela často koncertuje. Je to len otázkou času. Kapelu zdobia nielen perfektné progresívne vstupy, dokonalý moderný sound, ale hlavne výkony speváčky Nicol.

Z poľshého Vroclavu k nám dorazí kapela Moyra, ktorá tvorí melodický death metal a spája ho s rôznymi žánrami a experimentálnymi prvkami.  Síce sa jedná o pomerne mladú kapelu (2017), ale už stihla na jednom pódiu vystúpiť  spoločne s rôznymi známymi kapelami. „Určite majú pred sebou skvelú budúcnosť a budeme o nich ešte veľa počuť. Dominantou kapely je tiež speváčka Margo, ktorá tiež bravúrne strieda rôzne hlasové polohy,“ dodáva P. Šebesta.    

Veselí a priateľskí Hope Till December z Rakúska prídu predstaviť svoj melodický post-hardcore/metalcore. 

Nebudú chýbať ani výborné kapely z nášho okolia. Stále sa zlepšujúci LANDSCAPE OF SHADOWS, ktorí potešia všetkých fanúšikov moderného groovy / death metalu. YUCATAN spolu v trojici hobľujú  už nejeden rok a na ich stoner (rock) metale je kvalita a zohratosť  počuť od prvých tónov. Celé podujatie odštartujú takmer domáci VIDRIDUCH, ktorí nám na úvod zahrajú rôzne známe pecky od domácich i zahraničných interpretov,“ dodávajú organizátori. 

Celý program sa odohrá na jednom väčšom pódiu (oproti avizovaným dvom menším), kempovanie bude povolené v areáli a bezplatné parkovanie 150 metrov od areálu. Chýbať nebude ani dobré pivo, jedlo a káva.


Prvých 100 lístkov sa predáva za 18 eur. V ďalšej vlne budú lístky táť 20 eur a na mieste 24 eur. Deti do 15 rokov majú vstup v doprovode rodičov zdarma. Lístky sú už v predpredaji v sieti Tootoot. Ďalšie informácie nájdete vo facebookovej udalosti k open air koncertu.

Koncert je financovaný z rozpočtu mesta Skalica formou dotácie na zvuk, osvetlenie a propagáciu podujatia.

text a foto: Orlovňa Skalica

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Live