Live

Horkýže Slíže vystúpia na Vítaní jari vo Vrbovom

Len vo Vrbovom zažijete v tohtoročný 1. apríl výnimočný večer skvelej hudby, hier a zábavy. Pod taktovkou Braňa Jobusa tam vystúpia tri skvelé kapely. Hlavným hosťom večera bude skupina Horkýže slíže. Akcia s názvom Vítanie jari a oslava abstinencie odštartuje od 19.00 hod. v Dome kultúry vo Vrbovom.

„Táto veľkolepá udalosť bude mimoriadna hneď z niekoľkých dôvodov. Tento rok oslavujem presne 18 rokov abstinencie, dosiahol som teda už aj bezalkoholovú dospelosť, aj preto som si dovolil pozvať hosťa takého ťažkého formátu. S chlapcami z Horkýže Slíže sa poznáme od ich začiatkov. S Karpatskými chrbátmi sme dokonca krstili ich prvú kazetu, ešte niekedy v hudobnom praveku,“ hovorí Braňo Jobus. Družba „slížov“ a „chrbátov“ je popretkávaná rôznymi Jobusovými hosťovačkami. Napríklad v piesni a videoklipe k piesni Nerob, ktorá ma na Youtube štyri milióny zhliadnutí, alebo SUPERSTÁR CS.

„Ďalej sa môžete tešiť na unikátne a jedinečné hry, ktoré organizuje Pán brat Andrej Jobus. Tento rok to bude napríklad Lov na endemity Jobusovými bezpečnostnými oštepmi.“ A samozrejme nesmie chýbať rozlúčka so zimou,  každoročné pálenie Moreny. 

Takto pred rokom sa členovia kapely Karpatské Chrbáty lúčili s gitaristom Miroslavom Kusým, ktorý zomrel 19.2.2022. Tento prvoaprílový koncert  bude mimoriadnym pre všetkých – pre kapelu aj publikum. „V tento večer si totiž jeho hudobný post dovolím na gitare do určitej miery prevziať práve ja,“ poznamenáva Braňo Jobus. Do určitej miery preto, lebo koncert bude rozdelený na dve časti. V prvej hrá s kapelou “Kusýk” z podmazu a v druhej pôjde Jobus live.

Tým sa bláznivosti vo Vrbovom nekončia. „Keďže môj najstarší syn Ondrej má akurát 1. apríla narodeniny a hrá na bicie v parádnej kapele ILLUSE, radi ich uvidíme na našom spoločnom legendárnom Vrbovskom pódiu,“ predstavil B. Jobus projekt mladej kapely, ktorá vystúpi na úvod programu od 19.00 hod.

Na záver tohoto oslavného hudobného programu vystúpia Horkýže Slíže, ktorí prídu na Slovensko po viac ako mesačnej šnúre po českých a moravských krajoch, vrátane troch koncertov v pražskom Lucerna Music Bare. Vo Vrbovom si tak budete môcť vychutnať ich prvý koncert pred domácim publikom po dlhšom čase.

Sumár bláznivostí už len doplníme o fakt, že samotný Branuško má narodky na druhý deň – 2. apríla. „Takže je to vlastne oslava spoločná, nás všetkých, ktorí sa stretneme v Dome kultúry vo Vrbovom 1. apríla 2023. od 19:00 hod. a spoločne privítame jar. Úprimne priznávam, že sa na všetkých velice teším,“ pozýva B. Jobus do Vrbového.

Lístky sú už k dispozícii v sieti Ticketlive.sk

zdroj: Dano Mitas, tlačová správa
foto: Mtej „Indy“ Soviš

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Live