Live

Dirty Loops po 9 rokoch opäť na OpenJazzFeste

Obľúbený letný openair festival OpenJazzFest na Zelenej vode pri Novom Meste nad Váhom kompletizuje svoj program a predstavuje ďalších účinkujúcich. „ Dirty Loops sa od prvého účinkovania na našom festivale stali obrovským koncertným a festivalovým ťahákom a my sme veľmi radi, že po 9 rokoch prijali opäť naše pozvanie aj na Openjazzfest „ hovorí Tibor Zelenay, dramaturg a riaditeľ festivalu. 

Kapelu založili v roku 2008 traja priatelia, Aron Mellergård, Jonah Nilsson a Henrik Linder, ako experiment na vyskúšanie vecí nad rámec toho, čo sa považovalo za povolené pri bežných hudobných jam session. Základ ich experimentovania tvorí zmes jazzu, popu, funku a elektroniky. 

Čoskoro sa ich popularita hlavne na sociálnych sieťach stala virálnou a začali sa aj ich koncertné vystúpenia. Táto švédska trojica zo Štokholmu účinkovala na OJF v roku 2014 a v tom istom roku vydala aj svoj debutový album „Loopified“. 

Celý program festivalu predstavia organizátori do konca apríla vrátane ďalších zaujímavých mien. „Máme ešte v zálohe skvelé mená a návštevníci sa určite majú na čo tešiť, predaj vstupeniek spustíme už budúci týždeň prostredníctvom platformy Tootoot, “ dodáva na záver Tibor Zelenay.

OpenJazzFest  počas predošlých ročníkov privítal viac ako 24 tisíc návštevníkov. Už tradične je miestom, kde sa stretávajú všetky generácie – od najstaršej generácie až po tú najmladšiu, všetci v dobrej pohode a krásnom prírodnom prostredí. Trinásty ročník sa uskutoční 14. – 15. júla 2023, pričom brány festivalu so otvoria pre návštevníkov každý deň od 18:00 a  koncertný program tradične  od 19:00 hodiny. Festival z verejných zdrojov podporil aj Fond na podporu umenia.

Informácie a vstupenky:

www.openjazzfest.sk  

https://tootoot.fm/sk 

Facebook:

https://www.facebook.com/pages/Open-Jazz-Fest  

zdroj: tlačová správa
zdroj foto: Open Jazz Fest

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Live